Trwa ładowanie...
d1h37ry

Zwolnienia grupowe w Allegro - pracę straci nawet 90 osób!

Gigant polskiego e-handlu zmienia organizację i sposób działania firmy. Skutkiem będzie zwolnienie około 90 osób, a kolejne 80 ma zostać przeniesionych do innych firm współpracujących z Allegro.
Share
Siedziba firmy Allegro
Siedziba firmy AllegroŹródło: wikipedia, Fot: MOs810
d1h37ry

Allegro to lider rynku e-commerce w Polsce. Właściwie trudno znaleźć użytkownika Internetu, który nie słyszałby o serwisie aukcyjnym Allegro.pl, chociaż to tylko jedna z wielu platform wchodzących w skład grupy. Siedziba główna Allegro znajduje się w Poznaniu, ale firma ma też swoje oddziały w Warszawie, Wrocławiu i Toruniu.

8 października Allegro poinformowało w wydanym komunikacie prasowym o planowanych zwolnieniach grupowych.

"Szacujemy, że firmę może opuścić około 90 osób" - czytamy w komunikacie. "Kolejnych około 80 pracowników zostanie przeniesionych do innych firm, które będą świadczyły usługi dla Allegro w ramach outsourcingu. Blisko 70 pracowników trafi z centralnych zespołów wsparcia bezpośrednio do segmentów biznesowych, przez co będą lepiej zaangażowane w realizację tylko tych zadań, które są kluczowe z perspektywy przyszłego rozwoju Allegro" - piszą dalej.

d1h37ry

Jako powód zwolnień podano zmianę strategii i sposobu organizacji firmy, która od teraz ma koncentrować się na rozwoju mobilnych technologii, innowacyjnych rozwiązaniach oraz szybkim odpowiadaniu na nowe trendy i zmieniające się potrzeby klientów.

- Reorganizacja jest niezbędna, abyśmy mogli myśleć o sukcesie w przyszłości. Chcemy mieć możliwość efektywnego rozwoju produktów i usług, których nasi klienci oczekują w dynamicznie zmieniającym się, mobilnym świecie - mówi Przemysław Budkowski, zarządzający serwisami transakcyjnymi Allegro w Europie Środkowo-Wschodniej. - W ciągu ostatnich 14 lat, zdolność ciągłego rozwoju i adaptacji naszego biznesu pomogła nam ulokować Allegro na pozycji lidera branży e-commerce w Polsce. Nasz przyszły sukces zależy od transformacji w firmę bardziej elastyczną i zorientowaną na klienta - dodaje.

Jednocześnie firma zapowiedziała otwarcie swojego piątego biura, które znajdzie się w Krakowie, gdzie zostanie zatrudnionych kilkudziesięciu inżynierów oprogramowania, którzy zajmą się przede wszystkim rozwojem produktów i usług mobilnych.

Planowana transformacja rozpoczęła się 8 października i zgodnie z prawem została zgłoszona do Urzędu Pracy.

"Wszyscy pracownicy, których dotyczyć będą zmiany, uzyskają od nas ponadstandardowe wsparcie w procesie poszukiwania nowego zatrudnienia" - czytamy w komunikacie.

d1h37ry

Podziel się opinią

Share
d1h37ry
d1h37ry
Więcej tematów