Trwa ładowanie...

ZOM ostrzega: pamiętaj, fontanna to nie basen!

Gdy w mieście robi się gorąco, warszawiacy spacerujący po parkach często szukają ukojenia w chłodnej wodzie fontanny lub stawu. Zarząd Oczyszczania Miasta przestrzega przed tego typu praktykami. Fontanny są obiektami służącymi estetyce krajobrazu miejskiego, a nie kąpieliskiem i nie powinny być w tym celu wykorzystywane. Woda krążąca w ich w obiegu zamkniętym jest uzdatniana. Ma to zapobiec jej kwitnięciu i zamuleniu. Dlatego nie nadaje się do picia ani chłodzenia organizmu, jak w basenie.

Share
ZOM ostrzega: pamiętaj, fontanna to nie basen!
Źródło: WawaLove.pl
d2kpyvh

Regulamin parków zabrania wprowadzania psów do wody. Niestety właściciele czworonogów często o tym zapominają i pozwalają swoim pupilom wskakiwać do fontann. Sierść zwierząt zapycha filtry, co prowadzi do uszkodzenia pomp zasilających.

ZOM apeluje do użytkowników warszawskich parków o rozwagę i odradza kąpiele.

d2kpyvh

Informację o niewłaściwym wykorzystaniu fontann można zgłaszać za pomocą systemu Warszawa19115: telefonicznie pod numer 19115, przez portal www.warszawa19115.pl lub mailem na adres: kontakt@um.warszawa.pl. Można też zainstalować sobie na telefonie aplikację mobilną Warszawa19115, która pozwala przekazywać interwencje w wyjątkowo prosty sposób.

Ochłodę w upalne dni dają kurtyny wodne, które rozłożone zostały w pięciu najbardziej ruchliwych miejscach stolicy. Kurtyny działają w godz. 10.00-17.00 w poniższych lokalizacjach:

  1. Plac Trzech Krzyży;
  2. Krakowskie Przedmieście przy pomniku Kopernika;
  3. Plac Konstytucji;
  4. Krakowskie Przedmieście (przy pomniku Kopernika);
  5. Plac Powstańców Warszawy. Amatorom kąpieli na świeżym powietrzu proponujemy wycieczkę na jeden z miejskich basenów odkrytych.
d2kpyvh

Podziel się opinią

Share
d2kpyvh
d2kpyvh
Więcej tematów