Trwa ładowanie...
d4ev0fx

ZOM ostrzega: pamiętaj, fontanna to nie basen!

Gdy w mieście robi się gorąco, warszawiacy spacerujący po parkach często szukają ukojenia w chłodnej wodzie fontanny lub stawu. Zarząd Oczyszczania Miasta przestrzega przed tego typu praktykami. Fontanny są obiektami służącymi estetyce krajobrazu miejskiego, a nie kąpieliskiem i nie powinny być w tym celu wykorzystywane. Woda krążąca w ich w obiegu zamkniętym jest uzdatniana. Ma to zapobiec jej kwitnięciu i zamuleniu. Dlatego nie nadaje się do picia ani chłodzenia organizmu, jak w basenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZOM ostrzega: pamiętaj, fontanna to nie basen!
(WawaLove.pl)
d4ev0fx

Czytaj też: Gdzie na basen w stolicy?

Regulamin parków zabrania wprowadzania psów do wody. Niestety właściciele czworonogów często o tym zapominają i pozwalają swoim pupilom wskakiwać do fontann. Sierść zwierząt zapycha filtry, co prowadzi do uszkodzenia pomp zasilających.

ZOM apeluje do użytkowników warszawskich parków o rozwagę i odradza kąpiele.

d4ev0fx

Informację o niewłaściwym wykorzystaniu fontann można zgłaszać za pomocą systemu Warszawa19115: telefonicznie pod numer 19115, przez portal www.warszawa19115.pl lub mailem na adres: kontakt@um.warszawa.pl. Można też zainstalować sobie na telefonie aplikację mobilną Warszawa19115, która pozwala przekazywać interwencje w wyjątkowo prosty sposób.

Ochłodę w upalne dni dają kurtyny wodne, które rozłożone zostały w pięciu najbardziej ruchliwych miejscach stolicy. Kurtyny działają w godz. 10.00-17.00 w poniższych lokalizacjach:

1. Plac Trzech Krzyży;
2. Krakowskie Przedmieście przy pomniku Kopernika;
3. Plac Konstytucji;
4. Krakowskie Przedmieście (przy pomniku Kopernika);
5. Plac Powstańców Warszawy.
Amatorom kąpieli na świeżym powietrzu proponujemy wycieczkę na jeden z miejskich basenów odkrytych.

d4ev0fx

Podziel się opinią

Share
d4ev0fx
d4ev0fx
Więcej tematów