Trwa ładowanie...
d3tpv2k

Żołnierze AK: uznanie dla gestu Putina

Doceniony gest (PAP/Jacek Turczyk)
Światowy Związek Żołnierzy AK wyraził słowa uznania dla gestu prezydenta Rosji Władimira Putina, który w pierwszym dniu wizyty w Polsce złożył kwiaty pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i AK w Warszawie.

Share
d3tpv2k

_ Uważamy to za hołd złożony dziesiątkom tysięcy poległych, pomordowanych i więzionych działaczy cywilnych i żołnierzy polskiego podziemia_ - napisano w przesłanym w czwartek oświadczeniu ŚZŻAK.

Jednocześnie członkowie związku oczekują, że _ historyczny gest_ prezydenta Federacji Rosyjskiej stanie się _ przyczynkiem do rozwiązania innych bolesnych problemów z naszej przeszłości_.

_ Wierzymy, że żyjący jeszcze Sybiracy doczekają się należnego im zadośćuczynienia, jeśli nie materialnego to przynajmniej moralnego, że tysiące prześladowanych przez reżim stalinowski polskich patriotów doczeka się ze strony władz państwa rosyjskiego słowa: przepraszamy_ - napisali autorzy oświadczenia.

W środę prezydent Putin złożył wiązankę goździków pod stojącym nieopodal Sejmu pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Decyzja o złożeniu kwiatów zapadła już po rozpoczęciu oficjalnej wizyty Putina w Warszawie i była zaskoczeniem dla organizatorów wizyty. (reb)

d3tpv2k

Podziel się opinią

Share
d3tpv2k
d3tpv2k
Więcej tematów