Trwa ładowanie...
22-10-2014 15:08

Zniszczył młotkiem telewizory w markecie. Wandal stanie przed sądem

Nawet 7,5 roku więzienia grozi 41-latkowi, który w jednym z kaliskich marketów uszkodził osiem telewizorów. Wandal został aresztowany na dwa miesiące.

Zniszczył młotkiem telewizory w markecie. Wandal stanie przed sądemŹródło: KMP w Kaliszu
d6lgobz
d6lgobz

Kilka dni temu dyżurny kaliskiej jednostki odebrał zgłoszenie od pracownika ochrony jednego z kaliskich marketów o ujęciu sprawcy uszkodzenia mienia. 41-letni mężczyzna zabrał z półki sklepowej młotek, a następnie udał się na stoisko RTV.

- Tam zabranym wcześniej narzędziem rozbił matryce w ośmiu telewizorach. Straty oszacowane przez pracowników placówki handlowej to kwota blisko 9 tys. zł - relacjonuje Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej w Kaliszu.

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia mienia, za co będzie odpowiadał przed sądem.

- Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Za przestępstwo popełnione w warunkach recydywy, 41-latkowi grozi kara do 7,5 roku więzienia - wyjaśnia Anna Jaworska-Wojnicz.

d6lgobz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6lgobz
Więcej tematów