Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Zmarł piosenkarz i kompozytor Udo Juergens

Znany austriacki kompozytor i piosenkarz Udo Juergens zmarł w niedzielę na atak serca. Miał 80 lat - poinformowali jego współpracownicy. Na początku grudnia Juergens, który w ciągu swej kariery sprzedał ponad 100 mln płyt, dał swój ostatni koncert.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Udo Juergens
Udo Juergens (PAP/EPA)

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy niemieckojęzycznych dostał ataku serca podczas spaceru w miejscowości Gottlieben na północnym wschodzie Szwajcarii, gdzie mieszkał. Artysty nie udało się uratować, choć natychmiast przetransportowano go do szpitala - poinformowała agencja, która go reprezentowała - Publicum pm.

Juergens urodził się w Austrii; w 2007 r. otrzymał też szwajcarskie obywatelstwo.

Dyrektor jego tournee Freddy Burger i orkiestra Pepe Lienharda w komunikacie napisali, że "są wstrząśnięciu i zaskoczeni nagłą śmiercią przyjaciela i wielkiego artysty po ogromnym sukcesie jego ostatniego koncertu". Odbył się on 7 grudnia w Zurychu.

Juergens skomponował ponad tysiąc piosenek, z których wiele okazało się przebojami. Nagrał ok. 50 albumów i sprzedał ponad 100 mln płyt.

Karierę rozpoczął w latach 50. XX wieku, a nabrała ona tempa wraz z piosenką "Merci cherie". Śpiewając ten utwór w 1966 r. wygrał konkurs Eurowizji.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów