Trwa ładowanie...

Zgolą wąsy i wręczą je prezydentowi Poznania

Każdy chętny może w środę przyjść przed Urząd Miasta Poznania i zgolić wąsy, które później zostaną przekazane prezydentowi Ryszardowi Grobelnemu.

Share
Zgolą wąsy i wręczą je prezydentowi Poznania
Źródło: PAP, fot: Paweł Jaskółka
d4naa9m

Happening pod hasłem "Zgol wąsa Poznaniowi" organizuje grupa Circus Ferus do tej pory znana przede wszystkim z projektów teatralnych. Na stronie wydarzenia na Facebooku zachęca wszystkich poznaniaków do tego, aby przyszli w środę o godz. 14.00 przed budynek Urzędu Miasta na placu Kolegiackim z maszynkami do golenia. Oto, jak organizatorzy streszczają ideę "golenia wąsa Poznaniowi":

"Jeśli nie podoba Ci się wąs wyrastający spod stadionu, jeśli nie podoba Ci się wąs porastający kliny zieleni, jeśli nie podoba Ci się wąs centrów handlowych porastających miasto, jeśli nie podoba Ci się dworzec w postaci wąsa, jeśli nie podoba Ci się wąs oplatający instytucje kultury, to zgol wąsa!"

Ponieważ nie wszyscy zdążą do środy zapuścić wąsa, Circus Ferus podaje też informacje, jak zapewnić sobie sztuczny zarost:

d4naa9m

"Weź taśmę dwustronną. Zdejmij folię ochronną z jednej strony. Ciachnij sobie kosmyk włosów albo jakiemuś innemu znajdującemu się w pobliżu zwierzątku. Przyklej włosy do taśmy. Nie zdejmuj drugiej folii ochronnej. Poczekaj z tym do środy"

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie zgolone przed urzędem wąsy zostaną następnie przekazane "do rąk własnych" najbardziej znanemu wąsaczowi w Poznaniu, czyli prezydentowi Ryszardowi Grobelnemu.

Udział w happeningu do wtorku do godz. 9.30 zadeklarowało już ponad 320 osób.

d4naa9m

Podziel się opinią

Share
d4naa9m
d4naa9m
Więcej tematów