Trwa ładowanie...
d2xzsge

Zagraniczni studenci pomogą zaprojektować kampus Uniwersytetu Śląskiego

Do Katowic przyjedzie niebawem 20 studentów z Uniwersytetu w Plymouth. Spędzą oni tu 10 dni, podczas których będą ze śląskimi żakami i mieszkańcami miasta pracować nad przyszłym kampusem Uniwersytetu Śląskiego.
Share
Zagraniczni studenci pomogą zaprojektować kampus Uniwersytetu Śląskiego
Źródło: Facebook.com/UniwersytetSlaski
d2xzsge

Po blisko 10 latach marzeń o powstaniu kampusu Uniwersytetu Śląskiego, pojawiły się konkretne dane: na razie wiadomo gdzie on powstanie. Na miejsce życia i nauki przyszłych śląskich studentów przydzielono obszar między ulicami Pawła, Wodną i Górniczą. W okolicy powstaną też nowe budynki wydziałów Radia i Telewizji, Filologii oraz Biotechnologii i Bioróżnorodności.

Co prawda prace nad budową dzielnicy akademickiej wciąż są bliżej startu niż mety, to do Katowic zaproszono zagranicznych gości, by pomogli zaprojektować wygląd kampusu Uniwersytetu Śląskiego.

Władze uczelni poprosiły o pomoc w projektowaniu studenckiej dzielnicy doktora Krzysztofa Nawratka. Jest on znanym i cenionym architektem i urbanistą. Doktor przyjedzie do Katowic wraz ze swoimi studentami ze School of Architecture, Design and Environment Faculty of Arts Uniwersytetu w Plymouth.

Goście wezmą udział w warsztatach i dyskusjach nt. dzielnicy akademickiej, w wydarzeniach będą także uczestniczyli katowiccy studenci oraz mieszkańcy miasta. 14 października od godz. 10:00 w rektoracie UŚ odbędą się otwarte dla wszystkich warsztaty i dyskusja. Na podstawie tych konsultacji brytyjsko-polskie zespoły opracują projekty.

d2xzsge

Podziel się opinią

Share
d2xzsge
d2xzsge
Więcej tematów