Trwa ładowanie...
d62n5f9

Z rosyjskiego MSW skradziono poufne dane, m.in. o okupacji na Ukrainie

Z rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji wykradziono poufne dane, które potwierdzają, że zarówno rosyjskie wojsko, jak i agenci FSB mieli swój udział w trwającej na wschodzie Ukrainy wojnie - informuje na facebookowym profilu Euromaidan. W sieci pojawiły się linki do wykradzionych informacji, a także angielskie tłumaczenia rosyjskich dokumentów i rozkazów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z rosyjskiego MSW skradziono poufne dane, m.in. o okupacji na Ukrainie
(PAP/EPA, Fot: Alexander Nemenov)
d62n5f9

Wśród wykradzionej przez hakerów dokumentacji rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych znaleźć można kilka materiałów, które potwierdzają zaangażowanie wojskowych i sił bezpieczeństwa Rosji w wojnę na wschodzie Ukrainy. Rosyjskojęzyczny portal Informnapalm.org twierdzi, że skradzione dokumenty wskazują jasno, iż działania terrorystyczne w Donbasie są ściśle koordynowane i sponsorowane przez rosyjskie służby specjalne. Świadczą o tym rozkodowane dane. m.in. raport z 26 sierpnia 2014 r. generała Larinova do jednostki wojskowej w okolicy Rostowa. Generał informuje o rannych rosyjskich agentach, którzy ucierpieli podczas walk z ukraińską Gwardią Narodową. Rosyjskie śmigłowce Mi-8 przetransportowały ich w okolice Rostowa. Jednak analiza szczegółowa podanych współrzędnych wskazuje, że zajście to miało miejsce na terytorium Ukrainy, które jest dość odległe od granicy. Tym samym generał potwierdził, że rosyjskie siły bezpieczeństwa zaangażowane były w walki i poniosły straty już na terytorium Ukrainy.

Wśród ujawnionych danych wykradzionych z rosyjskiego MSW jest też rozkaz dla rosyjskiej jednostki w Rostowie, która na cel ma wziąć ukraiński “Prawy Sektor”. Celem akcji było ujawnienie agentów SBU, którzy udają rosyjskich imigrantów.

d62n5f9

Podziel się opinią

Share
d62n5f9
d62n5f9
Więcej tematów