Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2020. Światowy Kongres Żydów gratuluje Andrzejowi Dudzie reelekcji

Światowy Kongres Żydów pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Oficjalny komunikat opublikowano na stronie internetowej organizacji.

Share
Wyniki wyborów 2020. Światowy Kongres Żydów gratuluje Andrzejowi Dudzie reelekcji
Źródło: East News
d3nv41y

"Społeczności żydowskie w całej Europie, w tym w Polsce, bezpośrednio skonfrontowały się z niepokojącym odradzaniem się antysemityzmu. Prezydent Duda wypowiedział się przeciwko tej nienawiści i mamy nadzieję, że nadal będzie to robił" - napisał w komunikacie przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald S. Lauder.

W liście podkreślono, że Andrzej Duda jest "zaangażowany w zachowanie miejsc żydowskiego dziedzictwa oraz wsparcie dla żydowskiej społeczności w Polsce". Przewodniczący WJC zaznaczył też, że "podczas pierwszej kadencji prezydent Duda okazał zrozumienie dla wyzwań stojących przed Żydami w Polsce i pracował, by poprawić relacje z polskimi i międzynarodowymi żydowskimi społecznościami oraz z Izraelem".

d3nv41y

Napisano również, że starania Andrzeja Dudy dotyczące zachowania pamięci o zbrodni hitlerowskich Niemiec są doceniane i zauważane. Jak stwierdził w piśmie Lauder, Duda "uznaje znaczenie celebrowania tysiącletniego dziedzictwa polskich Żydów" oraz "fakt, że wnieśli oni ogromny wkład w Polskę, współdzieląc jej triumfy i tragedie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybory 2020. PKW opublikowała oficjalne wyniki

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki II tury głosowania. Zliczono już głosy ze 100 proc. obwodów. Andrzej Duda uzyskał 51,03 proc. głosów a Rafał Trzaskowski - 48,97 proc. Frekwencja wyniosła 68,18 proc.

Szef PKW Sylwester Marciniak podczas wieczornej konferencji prasowej podał, że oddano 20 635 635 głosów. Tym samym ostateczna frekwencja wyniosła 68,18 proc.

d3nv41y

- 177 724 głosów było nieważnych, a 20 458 911 było ważnych - wyliczał.

Na Andrzeja Dudę oddano w sumie 10 440 648 ważnych głosów. Na Rafała Trzaskowskiego - 10 018 263.

Zobacz: Wyniki wyborów 2020. Cezary Tomczyk mówi o "wyjątkowym skandalu". Żąda dymisji szefa MSZ

d3nv41y

Podziel się opinią

Share
d3nv41y
d3nv41y
Więcej tematów