ycipk-1pvdjk

Wybory parlamentarne 2019. Janusz Sanocki rozpoczął głodówkę w KBW

Poseł Janusz Sanocki rozpoczął we wtorek głodówkę w opolskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Parlamentarzysta twierdzi, że obecne prawo wyborcze uniemożliwia start do Sejmu obywatelom, którzy nie mają poparcia partii politycznych i stąd jego protest.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Janusz Sanocki protestuje w opolskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego
Wybory parlamentarne 2019. Janusz Sanocki protestuje w opolskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego (Facebook.com, Fot: Janusz Sanocki)
ycipk-1pvdjk

"Walczę za wszystkich obywateli (...). Rozpoczynam protest głodowy, mam śpiworek i ręczniczek. Zamieszkam tutaj u pana dyrektora na znak protestu, że nie mogą być tak odebrane nasze prawa. Walczę o prawa wszystkich obywateli. Walczę o to, by było normalnie. (...)" - zapowiedział poseł Sanocki przed wejściem do opolskiego urzędu.

"Jakość parlamentarzystów, klasy politycznej właśnie dlatego taka jest, że tylko lizusy i krętacze partyjni dostają się do Sejmu" - dodał parlamentarzysta w rozmowie z dziennikarzami.

ycipk-1pvdjk

Janusz Sanocki dostał się do Sejmu z list Kukiz'15. Obecnie jest przewodniczącym trzyosobowego koła poselskiego Przywrócić Prawo. Kilka tygodni temu poseł "zasłynął" w całej Polsce incydentem podczas próby wejścia do budynku urzędu wojewódzkiego. Sanocki chciał wejść bez przepustki, dodatkowo zniszczył szklaną zaporę. Chwilę potem został wyprowadzony z gmachu urzędu przez patrol policji.

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Polacy pójdą do urn 13 października. W ogólnopolskich wyborach wybierzemy skład nowego parlamentu - 460 posłów oraz 100 senatorów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1pvdjk

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1pvdjk

ycipk-1pvdjk
ycipk-1pvdjk