RegionalneWrocławStrefa czerwona na Dolnym Śląsku. Sześć powiatów na liście

Strefa czerwona na Dolnym Śląsku. Sześć powiatów na liście

Strefa czerwona na Dolnym Śląsku. Sześć powiatów na liście
Strefa czerwona na Dolnym Śląsku. Sześć powiatów na liście
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Łukasz Kuczera

15.10.2020 17:30, aktual.: 01.03.2022 14:11

Stefa czerwona z nową listą powiatów i zmianami. Ministerstwo Zdrowia opublikowało wykaz, z którego wynika, że zaostrzone restrykcje obowiązywać będą w sześciu powiatach na Dolnym Śląsku.

Strefa czerwona obejmuje miejsca, gdzie wskaźnik zakażeń koronawirusem jest najwyższy w Polsce. Ministerstwo Zdrowia w czwartek w godzinach popołudniowych przedstawiło listę, z której wynika, że na Dolnym Śląsku strefa czerwona obowiązywać będzie w sześciu powiatach.

Czerwona strefa dotyczy powiatu głogowskiego, kamiennogórskiego, legnickiego, lubińskiego, milickiego i polkowickiego. Warto przy tym podkreślić, że po tym jak ministerstwo opublikowało listę, kilkadziesiąt minut później została ona usunięta ze strony resortu.

Strefa czerwona - lista obostrzeń i zasad

W całej Polsce, w tym oczywiście również na terenie czerwonej strefy, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Maseczki są obowiązkowe na ulicy, chodniku, na parkingach, itd.

Czerwona strega oznacza też zakaz organizowania targów i kongresów. Wszystko po to, aby ograniczyć ryzyko kontaktu między ludźmi. Na dodatek wydarzenia sportowe w strefie czerwonej mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności.

Strefa czerwona to również szereg restrykcji w lokalach gastronomicznych. Muszą w nich przypadać co najmniej 4 metry kwadratowe na osobę. Klienci musza też korzystać z maseczek aż do momentu zajęcia miejsca przy stole.

Restauracje, bary i inne miejsca, gdzie podawana jest żywność, na terenach objętych czerwoną strefą, nie mogą pracować w nocy - w godzinach od 22 do 6 nad ranem. Nie dotyczy to tylko tych miejsc, gdzie jest sprzedawana żywność na wynos.

Strefa czerwona to również zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób. W przypadku mniejszych zgromadzeń ich uczestnicy muszą zakrywać usta i nos, a także stosować się do 1,5-metrowego odstępu.

Na weselach, przyjęciach komunijnych i innych uroczystościach rodzinnych może przebywać maksymalnie do 50 osób. Uczestnicy są także zobligowani do zakrywania ust i nosa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także