RegionalneWrocławSzczepienia na COVID. Ponad 3,7 tys. chętnych na szczepionkę w DPS-ach na Dolnym Śląsku. Niewielki procent powiedział "nie"

Szczepienia na COVID. Ponad 3,7 tys. chętnych na szczepionkę w DPS‑ach na Dolnym Śląsku. Niewielki procent powiedział "nie"

Ponad 3,7 tys. podopiecznych dolnośląskich Domów Pomocy Społecznej wyraziło chęć przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19. Pierwsze osoby preparat otrzymały już w poniedziałek. Szczepienia na COVID będą kontynuowane w kolejnych dniach.

Szczepienia na COVID. Ponad 3,7 tys. chętnych na szczepionkę w DPS-ach na Dolnym Śląsku. Niewielki procent powiedział "nie"
Szczepienia na COVID. Ponad 3,7 tys. chętnych na szczepionkę w DPS-ach na Dolnym Śląsku. Niewielki procent powiedział "nie"
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/Wojtek Jargiło, Wojtek Jargi³o
Łukasz Kuczera

Jak wynika z danych, do których dotarł PAP, do szczepień przeciwko COVID-19 na Dolnym Śląsku zgłosiło się ok. 65 proc. podopiecznych Domów Pomocy Społecznej. Szczepienia na COVID obejmą tym samym nieco ponad 3,7 tys. osób.

- Szczepienia w DPS-ach rozpoczęły się w poniedziałek i obejmą wszystkie placówki w regionie - powiedziała PAP rzeczniczka wojewody dolnośląskiego Aleksandra Osman.

Szczepienia na COVID. Ponad 3,7 tys. chętnych na szczepionkę w DPS-ach na Dolnym Śląsku. Niewielki procent powiedział "nie"

W samej stolicy Dolnego Śląska funkcjonują cztery DPS-y, za które odpowiada wrocławski samorząd. To placówki mieszczące się przy ul. Mącznej, Karmelkowej, Kaletniczej i Rędzińskiej. Znajduje się w nich obecnie 480 pensjonariuszy. Personel zatrudniony przez DPS-y zamyka się w liczbie 500 osób.

Jak powiedziała PAP Anna Bytońska z biura prasowego wrocławskiego magistratu, połowa personelu wrocławskich DPS-ów zadeklarowała chęć przyjęcia szczepionki na COVID.

- Część pracowników, według naszych informacji, korzysta z szybszej ścieżki szczepień, ponieważ pracują w placówkach medycznych. Szczepienia pracowników rozpoczęły się 15 stycznia, a w zeszłym tygodniu zaszczepiono z tej grupy ponad 150 osób - powiedziała Bytońska.

Od 5 do 7 proc. mieszkańców DPS-ów nie zamierza się szczepić. Natomiast we wtorek rozpoczęto podawanie pierwszej dawki preparatu grupie ok. 200 osób z DPS przy ul. Mącznej i Rędzińskiej.

- Kolejni pracownicy i mieszkańcy będą konsekwentnie szczepieni zgodnie z możliwościami, czyli w momencie, kiedy pozwoli na to stan zdrowia i dostępność szczepionek - dodała Bytońska.

Szczepienia na COVID obejmują również osoby przebywające w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)