Trwa ładowanie...

Wrocław: kursy doskonalące dla rowerzystów. Wystarczy wypełnić formularz

We Wrocławiu odbędą się bezpłatne warsztaty, które początkującym rowerzystom pomogą poznać zasady korzystania z infrastruktury rowerowej w mieście. Kursy są częścią kampanii "Kocham Wrocław - wybieram rower".
Share
Wrocław: kursy doskonalące dla rowerzystów. Wystarczy wypełnić formularz
Źródło: Fotolia, Fot: asife
d2te0id

Miasto przygotowało specjalne kursy dla osób, które dopiero zaczynają poruszać się rowerem po Wrocławiu lub takich, które posiadają już pewien „rowerowy staż”, jednak wciąż mają obawy przed poruszaniem się jednośladem po ruchliwych wrocławskich ulicach. Warsztaty, które prowadzone będą przez doświadczonych cyklistów, będą miały na celu poinstruowanie o właściwym korzystaniu z istniejącej infrastruktury rowerowej oraz poruszaniu się rowerem po jezdni.

Indywidualny kurs Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy trwa dwie godziny, podczas których kursant przejeżdża wraz z instruktorem określoną wcześniej trasę. Podczas jazdy instruktor może wraz kursantem zjechać na chodnik, by omówić, jak we właściwy sposób przejechać np. na dużym skrzyżowaniu lub rondzie.

- Często w takich problematycznych sytuacjach drogowych zatrzymuje się z kursantem i tłumaczę, na co rowerzysta powinien zwrócić uwagę i jak powinien wykonać określony manewr. Dołączam też kilka ogólnych uwag – mówi jedna z instruktorek WSRJ.

d2te0id

Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy to część prowadzonej przez Gminę Wrocław kampanii „Kocham Wrocław – wybieram rower”. Na kurs może zapisać się każdy i nie ponosi za to żadnych opłat. Wystarczy wypełnić i przesłać formularz dostępny na stronie internetowej wybieramrower.org.

Kursy będą prowadzone do października. Dotychczas, podczas WSRJ przeszkolono już około stu osób.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2te0id

Podziel się opinią

Share
d2te0id
d2te0id
Więcej tematów