Trwa ładowanie...
09-09-2014 14:54

Wpadka posła PO Andrzeja Głażewskiego. "Myślałem, że Ślązacy są mniej leniwi i mądrzejsi"

"Myślałem, że Ślązacy są mniej leniwi i mądrzejsi" - napisał w poniedziałek na Twitterze poseł PO Andrzej Gałażewski, komentując w ten sposób wyniki wyborów uzupełniających do senatu w okręgu rybnickim, które wygrała kandydatka PiS Izabela Kloc. Słowa posła wywołały oburzenie, na tyle duże, że mimo skruchy Gałażewskiego, za słowa posła PO przepraszać musieli także czołowi politycy tej już wicemarszałek sejmu Cezary Grabarczyk i minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski.

Share
Wpadka posła PO Andrzeja Głażewskiego. "Myślałem, że Ślązacy są mniej leniwi i mądrzejsi"Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3nnhz6

Wpis wywołał sporą dyskusję, a pod adresem posła padły przede wszystkim opinie krytyczne. Zapytany pod wpisem, dlaczego uważa, że Ślązacy są leniwi i głupi, Gałażewski odpisał: "Dlatego, że tylko 9% zechciało wziąć udział w wyborach. Przyjąłbym z szacunkiem przegraną PO, gdyby było ich więcej."

Internauci zwracali uwagę także na błąd ortograficzny, jaki pojawił się we wpisie posła. Kilka godzin po pierwszym wpisie, Gałażewski zamieścił więc drugi. "Za błąd ortograficzny w wyborczym wpisie przepraszam. Balia pomyj, jaka się na mnie wylała świadczy o tym, że trafiłem w czuły pkt" - napisał.

d3nnhz6

Nie uspokoiło to jednak dyskusji na profilu posła Platformy. Rano ze słów posła tłumaczyli się czołowi politycy PO.

- Przepraszam za te słowa. To nie powinno było mieć miejsca. Rozum go opuścił - mówił w TVN 24 wicemarszałek sejmu Cezary Grabarczyk. Polityk PO przyznał także, że to nie wyborcy byli leniwi, tylko jego partia nie potrafiła ich przekonać, że warto pójść do urn. Także minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski powiedział w TVN24, że "to były niewłaściwe słowa". Dodał, że "może Gałażewski jako Ślązak chciał w ten sposób dać sygnał mieszkańcom swojego regionu".

Na wystosowanie przeprosin zdecydował się w końcu także sam poseł, który napisał, że nie nie było jego zamiarem obrażenie Ślązaków. "Poniosło mnie" - skwitował.

Źródło: Rzeczpospolita, Twitter

d3nnhz6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nnhz6
Więcej tematów