Trwa ładowanie...
d3k5zp9
06-06-2005 03:35

Wojna o granice trwa

Jak to się stało, że konsorcjum niemieckiego
Atlas Elektronik i polskiego WPRT wygrało przetarg wart 40 mln
euro na system ochrony granicy morskiej? - pytają przegrani i
wyliczają kilkanaście powodów, które powinny były zdyskwalifikować
ofertę. Łącznie z tym, że jeden z radarów nie wykrywa samolotów -
pisze "Puls Biznesu".

d3k5zp9
d3k5zp9

Według dziennika, przy realizacji projektu ochrony granic morskich Polski mnożą się kontrowersje. Straż Graniczna podała, że konsorcjum Atlas Elektronik i Warszawskiego Przedsiębiorstwa Robót Telekomunikacyjnych wygrało przetarg na realizację tego projektu. Decyzja nie zaskoczyła, bo konsorcjum zrealizowało program pilotażowy. Ale to nie koniec walki.

Na pewno pojawią się protesty w sprawie odrzucenia tańszych ofert. Konkurenci natrafili na błędy w propozycji zwycięskiego konsorcjum. Nie zgadzają się też z zarzutami wobec niektórych wykluczonych z przetargu. Słychać również o błędach w "pilocie", który przyjęto warunkowo - powiedział jeden z oferentów.

Inne dobrze poinformowane źródło również wskazuje na błędy i opóźnienia w realizacji pilota. Uważa, że resort spraw wewnętrznych, a za nim - Straż Graniczna, ulegają presji urzędników UE (finansuje projekt) na wybór określonego wykonawcy, uniemożliwiając uczciwą konkurencję. (PAP)

d3k5zp9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k5zp9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj