Trwa ładowanie...

Wielka Brytania otrzymała czarne skrzynki z rozbitego malezyjskiego samolotu

Wielka Brytania poinformowała o otrzymaniu dwóch czarnych skrzynek z malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się w ubiegły czwartek na wschodzie Ukrainy. Odczytywanie danych z każdej skrzynki potrwa 24 godziny.

Share
Wielka Brytania otrzymała czarne skrzynki z rozbitego malezyjskiego samolotu
Źródło: PAP/EPA, Fot: Robert Ghement
d2l2krj

Skrzynki te mogą pomóc w definitywnym ustaleniu, czy odbywający lot MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur Boeing 777 towarzystwa Malaysia Airlines został trafiony rakietą przeciwlotniczą, wystrzeloną z terenu kontrolowanego przez prorosyjskich separatystów. W katastrofie zginęło wszystkich 298 pasażerów i członków załogi samolotu, a blisko dwie trzecie zabitych było obywatelami Holandii.

- Możemy potwierdzić, że dwie czarne skrzynki z MH17 zostały przekazane przez Holenderski Zarząd Bezpieczeństwa (Lotniczego) Ośrodkowi Badania Wypadków Lotniczych w Farnborough w celu odczytania danych - głosi komunikat brytyjskiego ministerstwa transportu.

d2l2krj

Ośrodek Badania Wypadków Lotniczych (Air Accidents Investigation Branch - AAIB) w Farnborough w południowej Anglii jest agendą ministerstwa transportu.

Rzecznik tego resortu poinformował, że odczytywanie danych z każdej z czarnych skrzynek potrwa 24 godziny, ale nie wiedział, czy dane z obu z nich można odczytywać równocześnie. Dane zostaną potem przekazane międzynarodowej komisji śledczej dla ich przeanalizowania.

d2l2krj

Podziel się opinią

Share
d2l2krj
d2l2krj
Więcej tematów