Trwa ładowanie...

"Wiedomosti": Rosja zrównała się z USA w ilości sprzętu do przenoszenia głowic jądrowych

Rosja dogoniła Stanu Zjednoczone w ilości sprzętu do przenoszenia głowic jądrowych. Informacje podaną przez dziennik "Wiedomosti" z dumą powtarzają niemal wszystkie rosyjskie media.

Share
"Wiedomosti": Rosja zrównała się z USA w ilości sprzętu do przenoszenia głowic jądrowych
Źródło: Wikimedia Commons/ CC 3.0, fot: Vitaliy Ragulin
d22u6f6

W ostatnich miesiącach Moskwa wiele uwagi poświęca sprawności i wyposażeniu armii. Według "Wiedomosti", rosyjskie wojska zrównały się z amerykańskimi, zarówno w ilości sprzętu zdolnego do przenoszenia ładunków jądrowych, jak i samych głowic. Chodzi przede wszystkim o rakiety balistyczne, okręty podwodne i strategiczne bombowce.

Rosyjskie agencje przypominają, że już w 2015 roku armia będzie dysponować siedem brygadami wyposażonymi w rakiety Iskander-M. Ministerstwo obrony planuje również w ciągu pięciu lat odnowić wyposażenie 70 procent wszystkich oddziałów.

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow twierdzi, że jego kraj nie zamierza brać udziału w kolejnym "wyścigu zbrojeń". Jednak zaraz dodaje, że Rosja musi być gotowa do odparcia wszelkich zagrożeń.

O tym, że Moskwa postawiła na wzmocnienie sił zbrojnych, świadczą organizowane niemal nieprzerwanie ćwiczenia z udziałem wszystkich rodzajów wojsk.

d22u6f6

Podziel się opinią

Share
d22u6f6
d22u6f6
Więcej tematów