Trwa ładowanie...

Wiatr w Polsce zrywał dachy, łamał drzewa oraz gałęzie. Minionej nocy strażacy interweniowali ponad tysiąc razy

Wiatr w Polsce w nocy z 10 na 11 marca dał się we znaki mieszkańcom południowej Polski. Żywioł zrywał dachy z domów oraz budynków gospodarczych. Na skutek zerwanych trakcji, około godziny 6, bez prądu pozostawało prawie 400 tys. odbiorców.
Share
Wiatr w Polsce łamał drzewa i zrywał trakcje. Strażacy minionej nocy interweniowali ponad tysiąc razy.
Wiatr w Polsce łamał drzewa i zrywał trakcje. Strażacy minionej nocy interweniowali ponad tysiąc razy.Źródło: East News
d4iiww8

Wiatr w Polsce – południe po przejściu wichury

Wiatr w Polsce minionej nocy wyrządził wiele szkód. Wichura zerwała dachy z ponad 600 budynków, z których prawie 500 to budynki mieszkalne. W niedzielę strażacy interweniowali 2881 razy. Od północy do godziny 6 rano w poniedziałek 11 marca było to 1136 interwencji. W ich trakcie strażacy zabezpieczali budynki, z których silny wiatr zrywał dachy, a także udrażniali drogi, usuwali połamane drzewa oraz gałęzie. Na skutek uszkodzenia linii wysokiego napięcia bez prądu pozostaje około 400 tys. gospodarstw domowych.

Wiatr w Polsce – prognozy na najbliższe godziny

Wiatr w Polsce słabnie z godziny na godzinę. Niż, który w nocy z niedzieli na poniedziałek dokuczał mieszkańcom południowej Polski, przesuną się nad Ukrainę. W jego zasięgu pozostaje jeszcze wschodnia część województwa podkarpackiego (16 powiatów), gdzie IMGW podtrzymuje drugi stopień ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Pierwszy stopień ostrzeżenia obowiązuje we wschodniej części Lubelszczyzny (9 powiatów). Taka sytuacja ma utrzymać się do godziny 11.

d4iiww8

Podziel się opinią

Share
d4iiww8
d4iiww8
Więcej tematów