Trwa ładowanie...
tvp

"Wiadomości" wspomniały o WOŚP. Relacja obszerniejsza niż w zeszłym roku

W zeszłym roku "Wiadomości" TVP poświęciły Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy 14 sekund, co spotkało się z dużą krytyką. W tym roku Orkiestrze poświęcono więcej czasu, choć to nie to samo, co jeszcze kilka lat temu.

Share
"Wiadomości" wspomniały o WOŚP. Relacja obszerniejsza niż w zeszłym roku
Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d24gbiw

W zeszłym roku TVP spotkała się z falą krytyki za relację z WOŚP, a raczej jej brak. W dniu 25. Finału Orkiestry na koniec "Widomości" Krzysztof Ziemiec wspomniał o finale WOŚP, co zajęło mu 14 sekund. W unikaniu tematu WOŚP telewizja publiczna poszła tak daleko, że z kurtki posła PO Arkadiusza Myrchy usunięto charakterystyczne serduszko Orkiestry. Ale to było w zeszłym roku.

W tym roku WOŚP inaczej zaistniała w "Wiadomościach" TVP. - Polacy otwierają swoje serca dla potrzebujących. Dziś na ulicach polskich miast zbierane są pieniądze do puszek WOŚP – powiedziała w głównym wydaniu programu Danuta Holecka. Dziennikarka podała też kwotę jaką zebrano. Trwało to 12 sekund. Później wyemitowano materiał. W nim Orkiestrze poświęcono kilkanaście sekund, po czym zaczęto wymieniać inne inicjatywy charytatywne. Wszystko to w duchu, że pomaga nie tylko WOŚP.

Relację TVP zauważył też Jerzy Owsiak, który mówił podczas konferencji prasowej. - Wszystkie media nas pokazały, również TVP! I tak ma być! – stwierdził pomysłodawca WOŚP.

d24gbiw

W tym i ubiegłym roku TVP nie relacjonowało finału WOŚP, mimo że Telewizja Publiczna robiła to we wcześniejszych latach. Relacje były tak obszerne, jak te przygotowywane obecnie przez TVN.

d24gbiw

Podziel się opinią

Share
d24gbiw
d24gbiw
Więcej tematów