Trwa ładowanie...

Mazowieckie. Kościelne szczepienia udane. Prawie 800 zaszczepionych w akcji wojewody

W dziesięciu parafiach Mazowsza, w których w minioną niedzielę otwarte zostały punkty szczepień, po dawkę szczepionki zgłosiło się 739 osób. Tłumów nie było, ale każda następna osoba z kowidowym paszportem to dobry znak. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podziękował wszystkim, którzy w akcji zdecydowali się wziąć udział.

Mazowieckie. Niedzielna akcja szczepień w dziesięciu podwarszawskich parafiach udana. Zaszczepiono prawie 800 osób Mazowieckie. Niedzielna akcja szczepień w dziesięciu podwarszawskich parafiach udana. Zaszczepiono prawie 800 osób Źródło: Google Maps
dkjq2uh
dkjq2uh

Szczepienia w kościołach województwa mazowieckiego, przeprowadzone w niedzielę 1 sierpnia, były możliwe dzięki inicjatywie wojewody Radziwiłła i przychylności proboszczów mazowieckich parafii. Parafialne punkty szczepień powstały w niewielkich miejscowościach. Tworzono je nie tylko z uwagi na trudniejszy dostęp mieszkańców do takiej medycznej usługi. Ważne też było to, że akcję szczepień wspierał lokalny duchowny, co stanowiło doskonałą promocję.

Chętni byli szczepieni jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Jak poinformował w poniedziałek wojewoda mazowiecki, w podwarszawskich parafiach na szczepienie zgłosiło się 739 osób.

- Chciałem podziękować wszystkim, którzy zaszczepili się podczas akcji szczepień przy parafiach na Mazowszu. Każda kolejna zaszczepiona osoba chroni nie tylko siebie, ale również swoich najbliższych. Szczepienia są jedyną formą walki z koronawirusem i szansą na pokonanie wirusa -przypomniał Konstanty Radziwiłł. Poinformował również, jakie sukcesy miały w tej akcji parafie.

Mazowieckie. Kościelne szczepienia udane. Prawie 800 zaszczepionych w akcji wojewody

Rekordowa, pełna setka pacjentów gotowych dać się nakłuć, zgłosiła się na szczepienie w Klukowie, niewiele mniej, bo 91, w Głowaczowie, ponad 80 w Staroźrebach, Lipnikach i Jastrzębiu. W Zbuczynie do punktu przy parafii zgłosiło się 75 osób, niej więcej tyle samo w Łęgu Starościńskim.

dkjq2uh

Trochę mniej - powyżej 50 zdobyło się na odwagę zgłoszenia się na szczepienie w Łopacinie i Gozdowie. Najmniej było chętnych w Wiśniewie, jednak każdy gest solidarności wobec innych, jakim jest zaszczepienie się, jest wart docenienia.

Komunikat biura prasowego wojewody informuje, że nadal można zaszczepić się w ponad tysiącu punktów na terenie Mazowsza. Aby to zrobić, można zapisać się w najbliższym punkcie szczepień, poprzez bezpłatną infolinię 989, wysyłając SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333/664 908 556 lub na stronie głównej pacjent.gov.pl.

Wykwintna kanapka ze śledziem. Jak ją zrobić?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dkjq2uh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkjq2uh
Więcej tematów