Trwa ładowanie...

Dramat koło Żyrardowa. 23-latek zginął na polu kukurydzy

Strażacy zostali wezwani na pomoc do nieszczęśliwego wypadku, jaki wydarzył się na polu w miejscowości Guzów w powiecie żyrardowskim. Mężczyzny, który kierował kombajnem, nie udało się uratować.

W miejscowości Guzów w powiecie żyrardowskim doszło do nieszczęśliwego wypadku podczas prac polowych na uprawie kukurydzy. Zginął 23-latek, operator kombajnu, który zahaczył o linię wysokiego napięciaW miejscowości Guzów w powiecie żyrardowskim doszło do nieszczęśliwego wypadku podczas prac polowych na uprawie kukurydzy. Zginął 23-latek, operator kombajnu, który zahaczył o linię wysokiego napięcia
d36p2y0
d36p2y0

Do tragedii doszło podczas prac polowych późnym wieczorem w środę. Operator kombajnu, zbierającego kolby kukurydzy na uprawie, zapomniał o przebiegających nad polem kablach wysokiego napięcia. Znajdowały się one na niebezpiecznej wysokości i wielkogabarytowa maszyna zawadziła o sieć energetyczną.

- Około godziny 23 straż otrzymała wezwanie do Guzowa, na pole kukurydzy. Kombajn podczas wysypywania kolb kukurydzy dotknął do linii energetycznej. Służby na miejscu zastały operatora maszyny. Mężczyzny nie udało się uratować - poinformował Jarosław Belina, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie.

Ofiara wypadku to 23-letni mężczyzna. Najprawdopodobniej doznał rozległego porażenia prądem, co spowodowało zgon.

Dramat koło Żyrardowa. 23-latek zginął na polu kukurydzy

Przebieg wydarzeń na polu, zakończonych nieszczęśliwym finałem, będą badać eksperci. Ocenią, czy nie doszło do zaniedbań ze strony służb zabezpieczających instalacje elektryczne, które powinny sprawdzać stan infrastruktury energetycznej, i czy niebezpiecznej sytuacji można było uniknąć.

Mazowieckie. Strażacy z Guzowa apelują o ostrożność podczas prac polowych. Każdy taki wypadek to dramat dla bliskich i znajomych
Mazowieckie. Strażacy z Guzowa apelują o ostrożność podczas prac polowych. Każdy taki wypadek to dramat dla bliskich i znajomych

Straż Pożarna z Guzowa, informując o zdarzeniu w mediach społecznościowych, apeluje o ostrożność podczas zbiorów owoców i warzyw. Ponieważ często wiąże się to z intensywną pracą różnymi maszynami, strażacy przestrzegają, by nie wchodzić na słupy elektryczne, nie zbliżać się do leżących na ziemi zerwanych przewodów, nie wchodzić do stacji transformatorowej i nigdy nie lekceważyć tabliczek ostrzegawczych.

Zdecydowany krok Morawieckiego ws. Turowa. Komentarz z opozycji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d36p2y0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36p2y0
Więcej tematów