Trwa ładowanie...
d27ceeq

W Poznaniu powstał sklep, w którym można kupić produkty z konopi

Charakterystyczny liść na szyldzie nie pozostawia wątpliwości, co można kupić w sklepie Konopna Farmacja przy ul. Półwiejskiej 22. Lokal był w weekend kontrolowany przez policję i sanepid.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Poznaniu powstał sklep, w którym można kupić produkty z konopi
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d27ceeq

W Polsce sprzedaż konopi indyjskich jest zakazana. Ostatnio w mediach głośno było także o zatrzymaniu osób, które kupowały za granicą olej z tych roślin w celach leczniczych i próbowały je przewieźć do Polski. Tym większe zaskoczenie musi budzić sklep, który od dwóch tygodni działa przy ul. Półwiejskiej 22, czyli na głównym deptaku Poznania, niedaleko słynnego Starego Browaru. Szyld z charakterystycznym liściem nie pozostawia wątpliwości, że nazwa „Konopna Farmacja” nie jest przypadkowa.

- Na początku rzeczywiście budziliśmy sensację, nawet obcokrajowcy do nas wchodzą i pytają już w wejściu „Jak to? W Polsce taki sklep? – opowiada z uśmiechem Danuta Meller, sprzedawczyni. – A prawda jest taka, że rzeczywiście sprzedajemy tu produkty z konopi, ale nie z zakazanych konopi indyjskich, tylko jej odmiany botanicznej, która jest dopuszczona do sprzedaży. Oferowane przez nas produkty zawierające ekstrakt z tych roślin mają właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne – wyjaśnia.

W sklepie można kupić różnego rodzaju maści, żele, kremy i olejki, które według zapewnień sprzedawczyni pomagają w łagodzeniu objawów migreny, reumatyzmu, łuszczycy czy bólu stawów. Sam sklep wyglądem przypomina aptekę.

d27ceeq

- Nasze produkty nie są lekami, tylko suplementami diety, ale zgłaszają się do nas osoby z zaleceniami od lekarzy, aby na swoje dolegliwości spróbować produktów zawierających konopie – zapewnia Danuta Meller.

W ofercie są też liście konopi, które należy sobie zaparzyć podobnie jak herbatę i stosować do inhalacji, co ponoć pomaga przy zapaleniu zatok. Można też kupić produkty spożywcze jak łuskane nasiona czy makaron. Konopie są bowiem bogate w bardzo bogate kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

 (fot. WP)
((fot. WP))

Chociaż wszystkie produkty mają niezbędne atesty dopuszczające je do sprzedaży, sklep w kilka dni temu skontrolowała policja.

d27ceeq

- Potwierdzam, że sprawdzaliśmy sklep i sprzedaż oferowanych tu produktów nie jest zakazana – mówi Wirtualnej Polsce Dominika Bral z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Poznań nie jest jedynym miastem, w którym powstał sklep Konopna Farmacja. Produkty z konopi firmy Carun otwarto też w Katowicach, Rybniku i Rzeszowie.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d27ceeq

Podziel się opinią

Share
d27ceeq
d27ceeq
Więcej tematów