Trwa ładowanie...
dui8e7f
dui8e7f
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Chinach zawalił się budowany most

Kamienny most budowany nielegalnie w wiosce w południowych Chinach zawalił się, zabijając 11 osób i raniąc kilkanaście - podały państwowe media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dui8e7f

Ratownicy wyciągnęli spod zwałów kamieni i drewna 26 osób, głównie robotników budowlanych, po zawaleniu się mostu w sobotę po południu w wiosce Liangkengkou w prowincji Guangdong.

Pięciu robotników zmarło na miejscu. Ośmiu zostało poważnie rannych, z których sześciu zmarło w szpitalu. Jednej osobie udało się uciec przed zawaleniem się konstrukcji.

Komitet wioskowy zorganizował budowę nowego mostu przez szeroki parów, w którym nie było wody. Nie uzyskano pozwolenia na jego budowę i wielokrotnie władze domagały się wstrzymania inwestycji. Mieszkańcy wioski wykorzystali jednak trzydniowe święto na początku maja, aby rozpocząć prace.

Trzy osoby nadzorujące budowę zostały zatrzymane przez policję.

dui8e7f

Podziel się opinią

Share

dui8e7f

dui8e7f
Więcej tematów