Trwa ładowanie...
d3tkgrc

W Brukseli zatrzymano 5 osób łączonych z zamachami w Paryżu

• Do zatrzymań doszło w centrum Brukseli
• Informację podała agencja Reutera, powołując się na prokuraturę
• Nie wiadomo, o co zatrzymane osoby są podejrzewane
• W listopadowych zamachach w Paryżu zginęło 130 osób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paryżanie przed restauracją - jednym z miejsc ataku terrorystycznego, do którego przyznało się Państwo Islamskie
Paryżanie przed restauracją - jednym z miejsc ataku terrorystycznego, do którego przyznało się Państwo Islamskie (AFP, Fot: Alain Jocard)
d3tkgrc

W związku z trwającym postępowaniem dotyczącym listopadowych zamachów w ParyżuParyżu belgijska policja zatrzymała w kraju pięć osób, w tym dwóch braci - podała agencja Associated Press. Do aresztowań doszło w trakcie dwudniowej operacji służb.

Wcześniej belgijska prokuratura informowała o zatrzymaniu w niedzielę wieczorem w centrum Brukseli dwóch osób. Jednak w późniejszych godzinach uściślono, że aresztowano tam dwóch braci i ich znajomego.

"Dzięki analizie billingów telefonicznych uzyskaliśmy podstawę do przeszukań" - podali śledczy w oświadczeniu.

d3tkgrc

Policja kontynuowała operację w poniedziałek i w jej wyniku zatrzymano dalsze dwie osoby. W mieszkaniach aresztowanych funkcjonariusze przeprowadzili przeszukania.

"Nie będziemy udzielać żadnych informacji w sprawie tych działań. Nie znaleźliśmy tam żadnej broni, ani materiałów wybuchowych" - dodano w dokumencie prokuratury.

Reuters przypomina, że w związku ze śledztwem dotyczącym paryskich zamachów zatrzymano już w Belgii kilka osób, które prawdopodobnie udzielały wsparcia napastnikom. Nadal poszukiwany jest główny podejrzany Salah Abdeslam, który mógł uciec do Belgii, a także jego wspólnicy.

Z informacji podanych przez władze francuskie wiadomo, że Abdeslam przez pierwsze cztery godziny po atakach ukrywał się, a następnie zadzwonił do znajomych, Mohammeda Amriego i Hamzy Attou, by po niego przyjechali. Następnie udali się do Brukseli; po drodze byli kontrolowani przez policję we francuskim Cambrai, ale nie zostali zatrzymani, bo służby nie znały wówczas tożsamości sprawców zamachów.

W rezultacie serii ataków przeprowadzonych 13 listopada w różnych częściach Paryża zginęło 130 osób, a ok. 350 zostało rannych.

d3tkgrc

Podziel się opinią

Share
d3tkgrc
d3tkgrc
Więcej tematów