Trwa ładowanie...
d8fkpc6

USA: Coraz więcej osób choruje na cukrzycę

Amerykańskie centrum ds. kontroli i prewencji chorób opublikowało raport, według którego wzrosła liczba chorych Amerykanów na cukrzycę. Na dzień dzisiejszy w USA jest około 30 milionów cukrzyków. W ciągu ostatnich siedmiu lat zanotowano wzrost o kilka milionów ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA: Coraz więcej osób choruje na cukrzycę
(123RF)
d8fkpc6

CDC (Centers for Disease Control and Prevention, czyli wspomniane centrum) przekazało informację, że 14 procent obywateli Stanów Zjednoczonych jest chorych na cukrzycę różnego typu, z czego 10 proc. wie, że jest chora, zaś 4% żyje z brakiem świadomości o swojej chorobie.

- Cukrzyca pozostaje chronicznym problemem w sferze zdrowia, dotyczy około 30 milionów osób. Społeczeństwo się starzeje i to jest jeden z głównych czynników. Cukrzyca szczególnie dotyka osoby w podeszłym wieku - potwierdza Mark Eberhard, specjalista Narodowego Ośrodka Statystki Medycznej.

Najdłużej stan krytyczny utrzymuje się w stanie Missisipi. Tam od 20-tu lat procent chorych w grupie wiekowej 18-44 nie spada poniżej 3,5, w grupie 45-64 od 15-tu lat jest powyżej 14 proc., zaś od 10-ciu lat u osób powyżej 65. roku życia cukrzyków jest przynajmniej 25 procent. Duża liczba chorych jest także w stanach Alabama, Kentucky, Inidiana, Tennessee i Zachodniej Wirginii i obu Karolinach - Północnej i Południowej. Problem także dotyka dużą część mieszkańców Portoryko i wyspy Guam.

d8fkpc6

Na cukrzycę w Stanach Zjednoczonych choruje więcej mężczyzn niż kobiet. Wyniki badań są dostępne na stronie centrum.

Nie tylko Amerykanie borykają się z problemem cukrzycy - w marcu rosyjskie ministerstwo zdrowia podało informację, że w latach 2011-2016 liczba chorych wzrosła o 1/4. W Polsce jest 3,5 miliona chorych, z czego u ponad miliona cukrzyca nie jest zdiagnozowana. Z kolei na świecie jest w sumie prawie 400 milionów cukrzyków, a u 180 milionów choroba jest niezdiagnozowana.

d8fkpc6

Podziel się opinią

Share
d8fkpc6
d8fkpc6
Więcej tematów