Trwa ładowanie...
d2a1l5h

Umorzono śledztwo ws. rzekomej łapówki Sławomira Neumanna

Stołeczna prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego przyjęcia 50 tys. zł łapówki przez wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna od prezesa centrum medycznego w związku z kontraktowaniem przez NFZ okulistycznego lecznictwa szpitalnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Umorzono śledztwo ws. rzekomej łapówki Sławomira Neumanna
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d2a1l5h

- Podstawą umorzenia był brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Przemysław Nowak.

- Co tu komentować takie oczywistości - odpowiedział Neumann, poproszony o komentarz do umorzenia śledztwa.

Prokurator Nowak powiedział, że ustalono, iż Neumann wielokrotnie kontaktował się telefonicznie z osobą, od której - według zawiadomienia podpisanego "danymi nieistniejącej osoby fizycznej" - miał przyjąć korzyść majątkową. - Materiał dowodowy wskazuje jednakże, iż kontakty te miały charakter wyłącznie służbowy i wynikały ze współpracy Ministerstwa Zdrowia z organizacją reprezentowaną przez Andrzeja M. - podkreślił prokurator.

d2a1l5h

Według niego ustalono też, iż Neumann podejmował działania, które w efekcie poprowadziły do przedłużenia obowiązywania usług okulistycznych z jedną z warszawskich klinik medycznych, jednakże działania te pozostawały w sferze jego kompetencji w Ministerstwie Zdrowia, któremu podlega nadzór nad funkcjonowaniem NFZ. - W toku śledztwa nie uzyskano natomiast żadnego dowodu wskazującego, iż doszło do przyjęcia korzyści majątkowej przez Sławomira Neumanna - oświadczył Nowak.

Nikt nie może się odwołać od umorzenia - dodał prokurator.

d2a1l5h

Podziel się opinią

Share
d2a1l5h
d2a1l5h
Więcej tematów