Trwa ładowanie...
do02zbk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

UE wyda 67 mln euro na drony do kontroli granic morskich?

• Unia Europejska zamierza przeznaczyć 67 mln euro na zakup dronów do kontroli swoich granic morskich - podał w czwartek na swej stronie internetowej dziennik "Bild"
• Bezzałogowe samoloty mają tropić małe pontony, w których migranci docierają do Europy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UE wyda 67 mln euro na drony do kontroli granic morskich?
(Wikipedia, Fot: Nevit Dilmen)
do02zbk

"Bild" powołuje się na informacje niemieckiego rządu zawarte w odpowiedzi na interpelację poselską.

Zadaniem dronów ma być też kontrola przestrzegania standardów ochrony środowiska.

Polityk opozycyjnej Lewicy Andrej Hunko skrytykował planowaną inwestycję. "Planowany zakup sprzętu, dronów i satelitów, ma na celu dalsze odizolowanie (Europy) od uchodźców" - powiedział deputowany, cytowany przez "Bilda".

do02zbk

Zobacz także: Amnesty International tak chce przekonać Europejczyków do uchodźców

do02zbk

Podziel się opinią

Share

do02zbk

do02zbk
Więcej tematów