Trwa ładowanie...
d3myra5
27-03-2010 23:10

Tysiące osób śledziło ostatnie godziny życia Chrystusa

Około 70 tysięcy osób śledziło ostatnie godziny życia Chrystusa pokazane w trakcie Misterium Męki Pańskiej zaprezentowanej na poznańskiej Cytadeli.

d3myra5
d3myra5

Widowisko rozpoczęło się wjazdem Chrystusa do Jerozolimy, zakończyło - jego ukrzyżowaniem na Golgocie i zwycięskim zmartwychwstaniem. W spektaklu wystąpiło ok. 300 aktorów.

W tym roku oglądanie przebiegu wypadków po raz pierwszy ułatwiał widzom telebim. Uczestnicy wydarzenia nie ukrywali, że spektakl jest dla nich dużym przeżyciem. - Traktuję to jako nabożeństwo drogi krzyżowej, tylko że wizualnie i artystycznie jest to inny wymiar - powiedziała Magda Miler.

- Scenariusz zawsze jest taki sam, bo wiadomo, że to się nigdy nie zmieni, ale wzruszam się za każdym razem, gdy tu jestem - dodała Anna Nowak.

Jak poinformował Michał Strutyński, koordynator produkcji, na poznańskiej Cytadeli pojawiło się ok. 70 tys. osób. - W tym roku było więcej osób spoza Poznania, były organizowane specjalne przejazdy autokarowe dla chętnych chcących zobaczyć misterium. Wiemy, że tegoroczny pomysł z telebimem zdał egzamin - podobał się zarówno widzom jak i wykonawcom - stwierdził.

d3myra5

Przygotowania do wydarzenia trwały ponad pół roku, budżet tegorocznego misterium wyniósł ok. 400 tys. zł. Misterium było poświęcone pamięci młodych chłopców zwanych Piątką Poznańską - beatyfikowanych przez Jana Pawła II spośród 108 męczenników II wojny światowej.

Organizatorzy przedsięwzięcia rozmawiają z władzami Warszawy na temat przygotowania w przyszłym roku podobnego wydarzenia także w stolicy. Jeśli rozmowy zostaną sfinalizowane, przedstawienie w Warszawie odbędzie się dwa tygodnie wcześniej od widowiska poznańskiego.

Według organizatorów Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli to największe tego typu wydarzenie na świecie.

d3myra5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3myra5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj