Trwa ładowanie...

"Tylko nie mów nikomu". Owsiak chce, by TVP wyemitowała film Sekielskiego

"Jako wieloletni płatnik abonamentu radiowo-telewizyjnego kieruję prośbę do Telewizji Polskiej, aby wyemitowała reportaż braci Sekielskich 'Tylko nie mów nikomu'" - napisał Jurek Owsiak w sieci. Jak zaznaczył, chce dać "pod obiektywny osąd jego treść widzom telewizji publicznej".

Share
"Tylko nie mów nikomu". Owsiak chce, by TVP wyemitowała film Sekielskiego
Źródło: East News, fot: Andrzej Hulimka/REPORTER
d35nqi4

Jurek Owsiak powołał się na przepisy z art. 21 ust.1 ustawy o radiofonii i telewizji, które brzmią:

Layer 1
"publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując na zasadach określonych w ww. ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu"
Ustawa o radiofonii i telewizji
art.21 ust.1

"Jako wieloletni płatnik abonamentu radiowo-telewizyjnego kieruję prośbę do Telewizji Polskiej, aby wyemitowała reportaż braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” na antenie programu TVP1 lub TVP2, tym samym dając pod obiektywny osąd jego treść widzom telewizji publicznej" - napisał Owsiak na Facebooku. Poinformował również, że wysłał w tej sprawie list do prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Zobacz także: Dominik Tarczyński o filmie Tomasza Sekielskiego o pedofilii w kościele. Jednoznaczna opinia

Wiosna domaga się wyjaśnień

O emisję filmu wnioskuje również Wiosna. Robert Biedroń pokazał na konferencji prasowej pismo do Jacka Kurskiego, w którym domaga się wyświetlenia dokumentu na antenie Telewizji Polskiej. Co więcej, politycy Wiosny wysłali również dokument do prokuratora generalnego o powołanie zespołu ds. przypadków ujawnionych w filmie "Tylko nie mów nikomu".

d35nqi4

- Trzeba działać szybko, może dojść do mataczenia - przekonywał na konferencji Robert Biedroń. -Ani Schetyna, ani Kaczyński, ani Kosiniak-Kamysz, ani Lubnauer nie mają żadnego moralnego prawa do wypowiadania się na temat pedofilii. Nie zrobili niczego, po tym jak opublikowaliśmy mapę 400 przypadków pedofilii - dodała kandydatka Wiosny na europosłankę Joanna Scheuring-Wilegus.

W sobotę miała miejsce premiera filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", który obnaża przypadki pedofilii w polskim Kościele. Na razie film jest dostępny jedynie na YouTubie. W momencie publikacji tego artykułu dokument ma na swoim koncie około 7 milionów wyświetleń.

Widziałeś film Tomasza Sekielskiego? Dołącz do naszej akcji na Facebooku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35nqi4

Podziel się opinią

Share
d35nqi4
d35nqi4
Więcej tematów