Trwa ładowanie...
d4gycs6
d4gycs6
TVP

TVP Info: po krytycznych wypowiedziach prof. Kamil Zaradkiewicz poproszony o odejście z TK

• Dyrektor Zespołu Orzecznictwa i Studiów Trybunału Konstytucyjnego, Kamil Zaradkiewicz, został poproszony o odejście ze stanowiska - informuje TVP Info
• Prośba jest efektem krytycznych wypowiedzi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4gycs6

Szef Biura Trybunału Konstytucyjnego zaproponował rezygnację z pracy po wypowiedzi dla TVP Info.

Kamil Zaradkiewicz rozmawiając z Telewizją Polską mówił, że wyroki sądu konstytucyjnego mogą być uznawane za ostateczne dopiero po analizie prawnej, dokonanej przez niezależny organ. – Każdy sąd, a TK jest sądem, tyle że specyficznym, musi orzekać wg reguł, które ustala ustawodawca. To są chociażby reguły czysto formalne, przepisy dotyczące składów orzeczniczych. Konstytucja w wypadku żadnego sądu, ani Sądu Najwyższego, ani innych sądów, w tym Trybunału, takich reguł nie ustanawia. Ani konstytucja, ani żadna ustawa nie rozstrzyga, nie wskazuje organu kompetentnego, który miałby to rozstrzygać w sposób wiążący – mówił w TVP Info.

d4gycs6

Jak dowiedziała się TVP Info, po tej wypowiedzi dyrektor został wezwany przez dziesięciu sędziów, w tym prezesa Rzeplińskiego. Oznajmili mu, że utracili do niego zaufanie.

Tego samego dnia Zaradkiewicz w przeciwieństwie do innych kierowników Trybunału Konstytucyjnego nie dostał premii. Należała mu się po piętnastu latach pracy.

d4gycs6

Podziel się opinią

Share

d4gycs6

d4gycs6
Więcej tematów