Trwa ładowanie...

Tusk: na ulicy się zorganizujemy, jeśli ta władza nie zniknie

- Przyjdzie taki moment, że na ulicy też się wszyscy zorganizujemy, jeśli ta władza nie zniknie - powiedział podczas "Konwencji Przyszłości" w Radomiu lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Zdaniem lidera PO, gdy "skończy się PiS, skończy się drożyzna". Tłum zaczął skandować: "Złodzieje, złodzieje!".

Share
Tusk: na ulicy się zorganizujemy, jeśli ta władza nie zniknie Tusk: na ulicy się zorganizujemy, jeśli ta władza nie zniknie Źródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
dmnvtu1

- Ten rechot Kaczyńskiego, to szyderstwo Kaczyńskiego i ludzi władzy nad niepełnosprawnymi. Pamiętacie tę konferencję prasową na ulicy, ponieważ nie wpuszczono niepełnosprawnych do sejmu? - przypomniał lider PO. - Sejm jest dla nas, a wy się możecie organizować, ale na ulicy. To samo mówili w Radomiu w 1976 roku i my się na ulicy zorganizujemy. Przyjdzie taki moment, że na ulicy też się wszyscy zorganizujemy, jeśli ta władza nie zniknie - powiedział Donald Tusk.

Tusk: święte i są tylko dzieci w Polsce

Tusk odniósł się także do najsłabszych. - Kiedy mówimy o ich prawach. Tych, którzy potrzebują pomocy, a przynajmniej zrozumienia, respektu i szacunku. To jest zero tolerancji i litości dla tych, którzy szukają zgniłych kompromisów. Jak usłyszałem abp. Jędraszewskiego, że on się nie zgadza na zasadę "zero tolerancji" wobec pedofili, że z tą pedofilią to nie jest takie czarno białe. Stoję przed wami jako dziadek. Mam córkę i dwie wnuczki. Miałem w tej sprawie obsesję, jeśli chodzi o to, jak ścigać pedofile i inne zbrodnie i przestępstwa wobec dzieci. Chce wam też powiedzieć, że naszym programem będzie też zerwanie z tą hipokryzją, z tym zakłamaniem. Na przykład z tą komisją, która bada sprawę pedofilii. Jak tylko wygramy wybory, to my nie będziemy się zastanawiać nad debatami i negocjacjami. Nie będzie tak, że polityk, marszałek, minister, urzędnik - w sprawach krzywdy dzieci, pedofilii, przemocy wobec dzieci - będą jakieś święte nietykalne krowy. Święte i nietykalne są tylko dzieci w Polsce - podkreślił Tusk.

Lider PO dodał, że jedną z pierwszych decyzji będzie powołanie zespołu prokuratorów w sprawie pedofilii, a nie komisji parlamentarnej, która "udaje, że kogoś ściga".

dmnvtu1

Tusk o Glapińskim: pupilek Kaczyńskiego

- My tego upokorzenia, tego plucia w twarz ludziom nigdy nie zapomnimy - powiedział Donald Tusk na konwencji PO. Polityk skrytykował również prezesa NBP i nazywał go "pupilkiem Kaczyńskiego". - Adam Glapiński jest niekompetentny i nieprzyzwoity - stwierdził Tusk i zaznaczył, że "gościa wyprowadzi z NBP". Podczas swojego wystąpienia lider PO zaznaczył, że obawia się tego, że ziszczą się ekspertyzy specjalistów, którzy twierdzą, że do końca roku chleb może kosztować 30 zł, jeśli w kraju nadal będzie rządzić obecna władza. - Wierzysz w Boga? Nie głosujesz na PiS. To proste jak drut - ocenił Tusk.

Zdaniem lidera PO, gdy "skończy się PiS, skończy się drożyzna". - A wy jesteście tu dziś, bo w Polsce musi skończyć się drożyzna! - zaznaczył Tusk.

"Konwencja przyszłości" w Radomiu

"Konwencja przyszłości" Platformy Obywatelskiej rozpoczęła się w sobotę w południe w Radomiu. - To impreza, o której będziecie opowiadać dzieciom - mówił do zgromadzonych prowadzący rzecznik PO Jan Grabiec.

"Konwencja Przyszłości" PO odbywa się w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu, która może pomieścić ponad pięć tysięcy ludzi. Hala jest cała wypełniona. Według organizatorów jest prawie sześć tys. ludzi.

dmnvtu1

Konwencja ma m.in. służyć mobilizacji działaczy i sympatyków partii przed maratonem wyborczym 2023-2024, kiedy to odbędą się kolejno wybory: samorządowe i parlamentarne w przyszłym roku oraz europejskie za dwa lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dmnvtu1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmnvtu1
Więcej tematów