Trwa ładowanie...

Tramwaje wrócą na ul. Dąbrowskiego 1 września

• Przebudowa ul. Dąbrowskiego w Poznaniu miała zakończyć się 30 września 2015 r., ale prace cały czas tu trwają
• Miesiąc temu miasto zerwało umowę z głównym wykonawcą i ostatnimi pracami zajęło się MPK
• 1 września przebudowaną ulicą aż do pętli na Ogrodach mają już kursować tramwaje, a kilka dni później ma zostać przywrócony także ruch samochodowy

Tramwaje wrócą na ul. Dąbrowskiego 1 wrześniaŹródło: Urząd Miasta Poznania
dftu9g8
dftu9g8

Przebudowa ul. Dąbrowskiego rozpoczęła się wiosną 2015 r. Miała potrwać do końca września tamtego roku, co i tak przerażało poznaniaków. Wyłączenie z ruchu tak ważnej ulicy na kilka miesięcy było bowiem bardzo uciążliwe zarówno dla kierowców jak i pasażerów komunikacji miejskiej.

Tymczasem realizacja inwestycji dodatkowo zaczęła się opóźniać. Termin jej ukończenia przesuwano kilka razy. To właśnie z powodu tych opóźnień władze Poznania wprowadziły nowe obostrzenia przy nadzorowaniu przebiegu wszystkich inwestycji zakładające stały monitoring zleconych prac i zobowiązując wykonawców do oddawania prac etapami w określonych w umowie terminach.

Jak się okazało, w przypadku już realizowanej przebudowy Dąbrowskiego nie zmobilizowało to dostatecznie wykonawcy. Pod koniec czerwca władze miasta zdecydowały się odstąpić od umowy z pracującą tu firmą Balzola Polska, a dokończeniem remontu zajęło się MPK. Teraz władze Poznania chwalą się szybkim postępem prac.

dftu9g8

- Udało nam się w ciągu kilku dni zrobić to, co Balzoli nie udało się przez ponad dwa miesiące – chwali się Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania, podsumowując stan prac na skrzyżowaniu Dąbrowskiego/Przybyszewskiego/Żeromskiego.

Kilka dni temu na skrzyżowaniu zakończono wylewanie płyty, na której zostaną położone tory. Teraz płyta musi sezonować 48 dni, dlatego na skrzyżowaniu nie widać ludzi i niewiele się tam dzieje.

- Za kilka dni, gdy płyta się wzmocni, zaczniemy regulować zwrotnice - wyjaśnia Wudarski. - Priorytetem jest udrożnienie trasy dla komunikacji publicznej w kierunku Ogrodów – dodaje.

MPK zapewnia, że dotrzyma terminu i już 1 września, czyli w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, tramwaje będą już kursować ul. Dąbrowskiego na całej długości, czyli aż do pętli na Ogrodach.

Ogłoszono już także przetarg na dokończenie części drogowej tej inwestycji. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, który dokończy budowę i jeśli w czasie trwania prac dopisze pogoda, wówczas samochody będą mogły przejechać ul. Dąbrowskiego w pierwszych dniach września.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dftu9g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dftu9g8
Więcej tematów