Trwa ładowanie...
ycipk-1xoanm

Tramwaje wrócą na ul. Dąbrowskiego 1 września

• Przebudowa ul. Dąbrowskiego w Poznaniu miała zakończyć się 30 września 2015 r., ale prace cały czas tu trwają
• Miesiąc temu miasto zerwało umowę z głównym wykonawcą i ostatnimi pracami zajęło się MPK
• 1 września przebudowaną ulicą aż do pętli na Ogrodach mają już kursować tramwaje, a kilka dni później ma zostać przywrócony także ruch samochodowy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tramwaje wrócą na ul. Dąbrowskiego 1 września
(Urząd Miasta Poznania)
ycipk-1xoanm

Przebudowa ul. Dąbrowskiego rozpoczęła się wiosną 2015 r. Miała potrwać do końca września tamtego roku, co i tak przerażało poznaniaków. Wyłączenie z ruchu tak ważnej ulicy na kilka miesięcy było bowiem bardzo uciążliwe zarówno dla kierowców jak i pasażerów komunikacji miejskiej.

Tymczasem realizacja inwestycji dodatkowo zaczęła się opóźniać. Termin jej ukończenia przesuwano kilka razy. To właśnie z powodu tych opóźnień władze Poznania wprowadziły nowe obostrzenia przy nadzorowaniu przebiegu wszystkich inwestycji zakładające stały monitoring zleconych prac i zobowiązując wykonawców do oddawania prac etapami w określonych w umowie terminach.

Jak się okazało, w przypadku już realizowanej przebudowy Dąbrowskiego nie zmobilizowało to dostatecznie wykonawcy. Pod koniec czerwca władze miasta zdecydowały się odstąpić od umowy z pracującą tu firmą Balzola Polska, a dokończeniem remontu zajęło się MPK. Teraz władze Poznania chwalą się szybkim postępem prac.

ycipk-1xoanm

- Udało nam się w ciągu kilku dni zrobić to, co Balzoli nie udało się przez ponad dwa miesiące – chwali się Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania, podsumowując stan prac na skrzyżowaniu Dąbrowskiego/Przybyszewskiego/Żeromskiego.

Kilka dni temu na skrzyżowaniu zakończono wylewanie płyty, na której zostaną położone tory. Teraz płyta musi sezonować 48 dni, dlatego na skrzyżowaniu nie widać ludzi i niewiele się tam dzieje.

- Za kilka dni, gdy płyta się wzmocni, zaczniemy regulować zwrotnice - wyjaśnia Wudarski. - Priorytetem jest udrożnienie trasy dla komunikacji publicznej w kierunku Ogrodów – dodaje.

MPK zapewnia, że dotrzyma terminu i już 1 września, czyli w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, tramwaje będą już kursować ul. Dąbrowskiego na całej długości, czyli aż do pętli na Ogrodach.

ycipk-1xoanm

Ogłoszono już także przetarg na dokończenie części drogowej tej inwestycji. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, który dokończy budowę i jeśli w czasie trwania prac dopisze pogoda, wówczas samochody będą mogły przejechać ul. Dąbrowskiego w pierwszych dniach września.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1xoanm

ycipk-1xoanm
ycipk-1xoanm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów