Trwa ładowanie...

Tomasz Malepszy zdecydowanym faworytem wyborów w Lesznie

Z sondażu firmy Pactor wynika, że na obecnego prezydenta Leszna zamierza zagłosować 50,4 proc. wyborców. Drugie miejsce zajmuje Łukasz Borowiak z poparciem na poziomie 23 proc.

Share
Tomasz Malepszy zdecydowanym faworytem wyborów w Lesznie
Źródło: Oficjalna Strona Kandydata
d4zyrks

Sondaż przeprowadziła na zlecenie Radia Merkury poznańska firma Pactor w dniach 26-29 września. Ankieterzy metodą telefoniczną przepytali grupę 500 mieszkańców Leszna. Błąd statystyczny może wynieść 4,4 proc.

Sondaż pokazał, że największym poparciem cieszy się obecny prezydent miasta Tomasz Malepszy (KWW Tomasza Malepszego Lewica dla Leszna), na którego zamierza głosować 50,4 proc. wyborców. Gdyby taki wynik powtórzył się w wyborach, prezydenta Leszna poznalibyśmy już po pierwszej turze.

Jeśli Malepszemu w głosowaniu 16 listopada nie uda się zdobyć ponad połowy głosów, jego rywalem w drugiej turze będzie najprawdopodobniej Łukasz Borowiak z Komitetu Wyborczego Wyborców PL18. Trzeci z kandydatów na stanowisko prezydenta Leszna cieszy się już znacznie mniejszym poparciem - na reprezentującego Platformę Obywatelską Tadeusza Pawlaczyka zamierza głosować 6,4 proc. uczestników sondażu.

4,6 proc. ankietowanych nie wskazało żadnego z kandydatów, a 14,2 proc. jeszcze nie wie, na kogo odda swój głos 16 listopada. Zamiar wzięcia udziału w wyborach deklaruje 76 proc. mieszkańców Leszna.

d4zyrks

Podziel się opinią

Share
d4zyrks
d4zyrks
Więcej tematów