Trwa ładowanie...
dwp2mzz
Tak zakończy się życie na Ziemi
słońce

Tak zakończy się życie na Ziemi

Choć wydaje nam się, że Ziemia istnieje od zawsze i będzie trwać wiecznie, nie jest to prawdą. Dni naszej planety są, z naukowego punktu widzenia, policzone. Dobra wiadomość brzmi jednak następująco - nasze pokolenie, podobnie jak wiele kolejnych, nie będzie świadkiem "słonecznej apokalipsy". Życiu na naszej planecie zostało jeszcze, jak twierdzą naukowcy, około 500 milionów lat.
Share
dwp2mzz

Nasza planeta nie wytrzyma zmian, których przyczyną stanie się Słońce, które będzie grzało coraz mocniej, aż doprowadzi do "wysuszenia" wszelkiego życia. Oceany zaczną wrzeć, a zalegająca w nich obecnie woda nie będzie wracała na powierzchnię Ziemi. Ostatni okres funkcjonowania planety w Układzie Słonecznym odbędzie się w formie "wysterylizowanej", zatem żadne żywe organizmy (rośliny i zwierzęta) nie przeżyją gorąca, które dostarczy Słońce.

Czy ludzkość będzie zatem miała szanse przetrwać? Owszem, ale trzeba będzie liczyć na dalszy wielki wzrost wiedzy naukowej i stworzenie możliwości "przeprowadzki" w inne miejsce kosmosu. Powyższe proroctwa jak sceny z hollywoodzkiego filmu science-fiction, jednakże mowa tu o wiedzy naukowej. Ze względu na coraz silniej odczuwane ocieplenie klimatu, ludzkość będzie zapewne musiała przedsięwziąć odpowiednie środki ratunkowe już niebawem. Ostatecznie gwiazda wchłonie Ziemię, lub wybije ją na wyższą orbitę.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

dwp2mzz

Podziel się opinią

Share
dwp2mzz
dwp2mzz
Więcej tematów