Trwa ładowanie...
23-09-2013 02:45

Szkoły pełne narkotyków

Co trzeci uczeń przyznaje, że w szkole zażywa się narkotyki. Drastycznie rośnie liczba związanych z tym przestępstw - informuje "Rzeczpospolita".

Szkoły pełne narkotykówŹródło: Thinkstockphotos
d2p7fos
d2p7fos

– W Polsce jest budowany system profilaktyki narkotykowej, ale jakość zajęć prowadzonych w szkołach jest wciąż niewystarczająca. Zbyt często profilaktyka ogranicza się do lekcji wychowawczych prowadzonych przez nieprzeszkolonych w tym zakresie nauczycieli – mówi Krzysztof Kwiatkowski, prezes Izby.

NIK wzięła pod lupę m.in. 32 szkoły. Wnioski są alarmujące.

Ponad 31 proc. uczniów było świadkiem zażywania narkotyków w szkole lub słyszało o tym z wiarygodnego źródła. 17 proc. widziało, jak narkotyki ktoś sprzedawał ich kolegom – wynika z ankiet NIK wśród 11,5 tys. uczniów. Co trzeci nauczyciel przyznał, że tam, gdzie pracuje, narkotyki są problemem.

Z danych policji wynika, że w 2012 r. w podstawówkach i gimnazjach doszło do 800 przestępstw narkotykowych, czyli o ok. 100 proc. więcej niż pięć lat temu.

– Dzisiaj problemem są uczniowie wnoszący do szkół narkotyki i nimi handlujący (kiedyś dominowali dilerzy niebędący uczniami – red.) – mówi Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Źródło: Rzeczpospolita

d2p7fos
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p7fos
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj