Trwa ładowanie...
powódź
02-02-2015 00:10

Sześć ofiar śmiertelnych wichur i powodzi w Bułgarii

Śmierć co najmniej sześciu osób spowodowały wichury i powodzie, które nawiedziły Bułgarię. W kilku regionach na wschodzie kraju ogłoszono stan klęski żywiołowej - poinformował wicepremier Tomisław Donczew w wywiadzie dla telewizji BTV.

Sześć ofiar śmiertelnych wichur i powodzi w BułgariiŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d3sgvjy
d3sgvjy

Straty materialne są znaczne. Wiele miejscowości zostało odciętych od świata. Wichury pozrywały linie energetyczne. Nieprzejezdnych jest wiele dróg.

Najbardziej ucierpiały wschodnia, południowo-wschodnia i południowo-zachodnia część kraju - regiony Burgas, Haskowa, Błagojewgradu i Kyrdżali, gdzie spadło ok. 90 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Z pomocą pospieszyły m.in. wojsko i obrona cywilna. - Rzuciliśmy wszystkie siły, lecz niestety czasami jesteśmy bezsilni wobec żywiołów - powiedział wicepremier.

d3sgvjy

Jedną z ofiar jest kobieta z okolic naddunajskiego Ruse. Zginęła, gdy na jej samochód spadło powalone przez wichurę drzewo. 47-letni mężczyzna i jego 9-letnie dziecko utonęli w wezbranych wodach rzeki w okolicach Błagojewgradu. W tym regionie woda porwała kobietę. Na południu, pod miastem Dewin, rzeka uniosła samochód z dwoma pasażerami.

Sytuacja w południowej i wschodniej części kraju jest krytyczna. W Burgas, gdzie ogłoszono już stan klęski żywiołowej, woda zalała ulice, podtopionych jest co najmniej 120 domów. Analogiczna sytuacja jest pod Warną.

d3sgvjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sgvjy
Więcej tematów