Trwa ładowanie...
d104ga9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szefowie dyplomacji Rosji i Niemiec rozmawiali o sytuacji na wschodzie Ukrainy

W rozmowie telefonicznej z szefem niemieckiej dyplomacji Frankiem-Walterem Steinmeierem minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow ostrzegł przed falą przemocy na wschodzie Ukrainy - poinformowało w sobotę wieczorem rosyjskie MSZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow
Szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow (AFP, Fot: Alexander Nemenov)
d104ga9

- Obawiam się, że po uwolnieniu obserwatorów OBWE siły ukraińskie przystąpią do zmasowanych ataków na separatystów - powiedział Ławrow.

Obaj ministrowie zadeklarowali gotowość pomocy w rozpoczęciu negocjacji między rządem w Kijowie a "reprezentantami" regionów południowej i wschodniej Ukrainy. Rozmowy te powinny być prowadzone za pośrednictwem Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Podczas rozmowy z Ławrowem Steinmeier podziękował za mediację specjalnego wysłannika Kremla na Ukrainę Władimira Łukina, która przyczyniła się do uwolnienia wojskowych obserwatorów OBWE, przetrzymywanych przez separatystów w Słowiańsku.

d104ga9

Podziel się opinią

Share

d104ga9

d104ga9
Więcej tematów