Trwa ładowanie...
d1pkydi

Szef Kancelarii Prezydenta złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski złożył w czwartek - w przededniu 5. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem - wieniec przed tablicą na Krakowskim Przedmieściu upamiętniającą ofiary katastrofy - poinformowała prezydencka kancelaria.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu
Tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu (PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski)
d1pkydi

Wieniec złożył również zastępca prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Jak poinformowano, w imieniu Kancelarii Prezydenta i Biura Bezpieczeństwa Narodowego wieńce zostały złożone na grobach wszystkich ofiar katastrofy.

Tablicę znajdującą się na elewacji południowego skrzydła Pałacu Prezydenckiego odsłonięto 12 sierpnia 2010 r. Na prostokątnej tablicy, z szarego granitu, znajduje się krzyż, a poniżej napis: "W tym miejscu w dniach żałoby po katastrofie smoleńskiej, w której 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób - wśród nich prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką i były prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, obok krzyża postawionego przez harcerzy gromadzili się licznie Polacy zjednoczeni bólem i troską o losy państwa". Na dole tablicy znajduje się lilijka harcerska.

d1pkydi

10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.41 samolot Tu-154M z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego żona i wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

Zobacz również: Wassermann o katastrofie smoleńskiej

d1pkydi

Podziel się opinią

Share
d1pkydi
d1pkydi
Więcej tematów