Trwa ładowanie...
dfwin13

Szczepionka na COVID. Mateusz Morawiecki apeluje ws. seniorów

15 stycznia ruszy w Polsce proces powszechnych szczepień przeciwko koronawirusowi. Jako pierwsze na szczepienia zarejestrować się będą mogły osoby w wieku powyżej 80. roku życia. Premier Mateusz Morawiecki przypomniał w czwartek, aby każdy z nas poinformował seniorów o zbliżającej się akcji.
Share
Szczepionka na COVID. Mateusz Morawiecki apeluje ws. seniorów
Szczepionka na COVID. Mateusz Morawiecki apeluje ws. seniorówŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
dfwin13

O rozpoczynającej się w piątek rejestracji na szczepienia premier wspomniał w mediach społecznościowych. Szef rządu przekazał, że w promocji szczepień wśród osób starszych ważne jest poinformowanie ich o dokładnym harmonogramie całego programu.

"Warto zapoznać się i zapisać te daty w swoim kalendarzu oraz poinformować o nich bliskich nam seniorów. Rejestracja w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 rusza już jutro!" - napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Do swojego wpisu premier dołączył grafiki przedstawiające konkretne daty i informacje ws. poszczególnych etapów masowych szczepień.

Szczepionka na COVID. Michał Dworczyk zapowiada: 3,7 miliona szczepień miesięcznie

W środę rząd przedstawił kalendarz szczepień do końca marca. Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że już od 15 stycznia wszystkie osoby powyżej 18 roku życia będą mogły zgłosić swoją gotowość do zaszczepienia się.

dfwin13

- Wchodzimy w kluczowy etap szczepień w tym tygodniu. Zaczynamy szczepienia masowe. 15 stycznia otwieramy rejestrację powyżej 80 roku życia - mówił Dworczyk na konferencji prasowej. Pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciw COVID-19 podkreślił, że "od 15 stycznia możemy rejestrować się już na konkretny termin szczepienia w konkretnym punkcie".

Zobacz też: Szczepienia polityków PiS poza kolejnością? Rzecznik rządu komentuje nieoficjalne informacje

Rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 70 roku życia będzie możliwa od 22 stycznia. Trzy dni później rozpocznie się już proces szczepień. - Od 25 stycznia szczepić się zacznie grupa, która liczy 4,62 miliona osób. W grupie 80+ jest 1,75 miliona osób, a w grupie 70-79 jest 2,87 miliona osób - tłumaczył szef KPRM.

dfwin13

Dworczyk stwierdził również, że miesięcznie w Polsce będzie mogło szczepić się niemal 4 mln. osób. - Zdolności operacyjne do szczepień, które zbudowaliśmy, to 3,7 miliona miesięcznie. Ze względu na ograniczenia w dostawie, powoduje to, że nie wykorzystujemy naszych wszystkich zdolności w zakresie szczepień. Wierzymy, że szczepionki będą docierać do Polski coraz szerszym strumieniem – tłumaczył polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfwin13

Podziel się opinią

Share
dfwin13
dfwin13
Więcej tematów