Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. Jest nowy termin, kiedy Unia Europejska zatwierdzi szczepionki

Pierwotnie Europejska Agencja Leków (EMA) zapowiadała, że dopuszczenie szczepionki na COVID koncernu Pfizer na unijny rynek będzie miało miejsce po świętach. Okazuje się jednak, że EMA podejmie tę decyzję jeszcze przed Bożym Narodzeniem.
Share
Szczepionka na COVID. Unia Europejska zatwierdzi szczepionki jeszcze przed świętami (Photo illustration by Carol Smiljan/NurPhoto via Getty Images)
Szczepionka na COVID. Unia Europejska zatwierdzi szczepionki jeszcze przed świętami (Photo illustration by Carol Smiljan/NurPhoto via Getty Images)Źródło: NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto
d3x7z2k

Jak informuje niemiecki "Bild", decyzja o dopuszczeniu szczepionki Pfizera na europejski rynek ma zostać ogłoszona 23 grudnia. To o tydzień wcześniej niż pierwotnie zapowiadano.

Szczepionka na COVID. EMA ugina się pod naporem krytyki

Według doniesień niemieckiego dziennika decyzja o przyspieszeniu procesu dopuszczenia szczepionki na rynek Unii Europejskiej zapadła po tym, jak pierwotny, późny termin spotkał się z krytyką m.in. niemieckiego ministra zdrowia.

d3x7z2k

Początkowo EMA miało zatwierdzić szczepionkę Pfizera dopiero 29 grudnia, a preparat koncernu Moderna 12 stycznia.

Informacja o przyspieszeniu procesu decyzyjnego zapadła po tym, jak we wtorek szef niemieckiego resortu zdrowia Jens Spahn, ogłosił na konferencji prasowej, że liczy na dopuszczenie szczepionki do użycia jeszcze przed świętami. Pozwoliłoby to na rozpoczęcie programu szczepień przed końcem roku.

Ostatecznie ma to się stać 23 grudnia.

Dotychczas preparat firmy Pfizer został zaakceptowany przez Wielką Brytanię, Kanadę i USA. We tych trzech krajach rozpoczęły się już procesy szczepień na masową skalę.

d3x7z2k

Amantadyna - lek na COVID? Włodzimierz Czarzasty o wyznaniu Marcina Warchoła: to jest głupota

Źródło: "Bild"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x7z2k

Podziel się opinią

Share
d3x7z2k
d3x7z2k
Więcej tematów