ycipk-3943ex

Syryjski myśliwiec spadł na targowisko w mieście Ariha

Co najmniej kilkanaście osób zginęło, gdy na targ w syryjskim mieście Ariha runął syryjski myśliwiec. 60-tysięczna Ariha jest od maja pod kontrolą rebeliantów sprzymierzonych z radykalnymi islamistami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z nagrania rzekomo ukazującego zniszczenia po katastrofie
Kadr z nagrania rzekomo ukazującego zniszczenia po katastrofie (YouTube.com, Fot: Step News Agency)
ycipk-3943ex

Stacja BBC News, powołując się na Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, podaje, że katastrofa myśliwca nastąpiła, gdy trwały naloty na miasto. Według tej samej organizacji zginęło 12 osób, a dziesiątki zostały ranne. Inne źródła podaj jednak jeszcze wyższą liczbę ofiar śmiertelnych - około 20.

Na udostępnianych w mediach społecznościowych fotografiach widać, że spadająca maszyna zniszczyła także kilka zabudowań.

Nie są znane okoliczności zdarzenia: nie wiadomo, czy samolot został strącony, czy też pilot umyślnie skierował maszynę w tłum. Pojawia się też wersja, że samolot mógł mieć problemy techniczne - pisze o tym m.in. izraelski serwis stacji i24news.

ycipk-3943ex

Ariha leży w północno-zachodniej Syrii, w graniczącej z Turcją prowincji Idlib.

W trwającej od marca 2011 r. wojnie w Syrii zginęło około 220 tys. ludzi, a co najmniej milion zostało rannych - podaje Associated Press, powołując się na dane ONZ.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3943ex
ycipk-3943ex