Trwa ładowanie...
dxn16qa

Syryjski myśliwiec spadł na targowisko w mieście Ariha

Co najmniej kilkanaście osób zginęło, gdy na targ w syryjskim mieście Ariha runął syryjski myśliwiec. 60-tysięczna Ariha jest od maja pod kontrolą rebeliantów sprzymierzonych z radykalnymi islamistami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z nagrania rzekomo ukazującego zniszczenia po katastrofie
Kadr z nagrania rzekomo ukazującego zniszczenia po katastrofie (YouTube.com, Fot: Step News Agency)
dxn16qa

Stacja BBC News, powołując się na Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, podaje, że katastrofa myśliwca nastąpiła, gdy trwały naloty na miasto. Według tej samej organizacji zginęło 12 osób, a dziesiątki zostały ranne. Inne źródła podaj jednak jeszcze wyższą liczbę ofiar śmiertelnych - około 20.

Na udostępnianych w mediach społecznościowych fotografiach widać, że spadająca maszyna zniszczyła także kilka zabudowań.

Nie są znane okoliczności zdarzenia: nie wiadomo, czy samolot został strącony, czy też pilot umyślnie skierował maszynę w tłum. Pojawia się też wersja, że samolot mógł mieć problemy techniczne - pisze o tym m.in. izraelski serwis stacji i24news.

dxn16qa

Ariha leży w północno-zachodniej Syrii, w graniczącej z Turcją prowincji Idlib.

dxn16qa

W trwającej od marca 2011 r. wojnie w Syrii zginęło około 220 tys. ludzi, a co najmniej milion zostało rannych - podaje Associated Press, powołując się na dane ONZ.

Podziel się opinią

Share

dxn16qa

dxn16qa
dxn16qa
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów