Trwa ładowanie...
d1t4djx
27-09-2011 09:27

Studenckie eksperymenty: narkotyków więcej, czego mniej?

Młodzi coraz częściej sięgają po substancje pobudzające - ostrzega "Rzeczpospolita". Najczęściej studenci przyznają się, że stosowali marihuanę (na publicznych uczelniach 68% tych, którzy przyznali się do zażywania narkotyków, na niepublicznych 47%).

d1t4djx
d1t4djx

Przybywa studentów eksperymentujących z narkotykami. Na uczelniach prywatnych na pytanie, czy kiedykolwiek sięgali po nie, "tak" odparło 24%. Co piąty przyznał, że brał narkotyk w ostatnim roku. Na uczelniach publicznych - 17%.

Z badań prof. Mariusz Jędrzejko z SGGW, specjalista profilaktyki uzależnień z Mazowieckiego Centrum Terapii Uzależnień wynika, że studenci przed sesją "masową sięgają po różnego rodzaju wzmacniacze, pobudzacze, napoje energetyzujące". Co piąty student uczelni publicznej korzystał z tego typu środków.

Coraz więcej młodych eksperymentuje również z substancjami psychoaktywnymi. - Na rynku nie ma już prawie normalnej marihuany, jest jej odmiana o nazwie sensimilla. Do dziesięciu razy silniejsza. Wywołuje silne uzależnienie psychiczne - tłumaczy prof. Jędrzejko.

Za to studenci mniej eksperymentują z dopalaczami. W 2010 r. brał je co piąty student z uczelni niepublicznej i co siódmy z publicznej.

d1t4djx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t4djx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj