Trwa ładowanie...
d3r8inz

Strzelanina przed uczelnią w Kalifornii

Siedem osób zginęło w wyniku strzałów oddanych na religijnej uczelni w Oakland w Kalifornii przez byłego studenta; trzy osoby są ranne - poinformowały lokalne władze. Sprawca został zatrzymany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strzelanina w USA
Strzelanina w USA (PAP/EPA, Fot: Peter DaSilva)
d3r8inz

Policja pracuje i usiłuje dojść do tego, jaki był motyw odebrania życia siedmiu osobom - powiedział w CNN przewodniczący rady miejskiej Oakland na przedmieściach San Francisco.

Według policji, sprawca, którego opisuje się jako silnie zbudowanego mężczyznę o azjatyckim wyglądzie i ubranego w koszulę khaki, otworzył ogień podczas zajęć z akupunktury w szkole będącej częścią chrześcijańskiego Uniwersytetu Oikos w Oakland, należącego do wspólnoty amerykańskich Koreańczyków.

Zabójcę aresztowano w oddalonym od miejsca tragedii sklepie. Założyciel szkoły pastor Jong Kim powiedział, że był to były student. Policja uważa, że działał sam.

d3r8inz

Według relacji telewizji Fox News ofiary strzelaniny znaleziono także na sąsiedniej ulicy, co wskazywałoby, że sprawca zaatakował wcześniej.

Lokalna telewizja pokazała ewakuację studentów z Oikos University. Poinformowano też o ewakuowaniu pobliskich budynków.

Świadkowie z Uniwersytetu Oikos opisują zabójcę jako mężczyznę, który od jakiegoś czasu zachowywał się dziwnie, a według niektórych sprawiał nawet wrażenie osoby niepoczytalnej.

Było to najtragiczniejsze tego rodzaju zdarzenie w amerykańskiej szkole od 2007 r., kiedy to student zabił 32 osoby na uniwersyteckim kampusie w Wirginii.

NaSygnale.pl: Włoska mafia w Polsce

d3r8inz

Podziel się opinią

Share
d3r8inz
d3r8inz
Więcej tematów