Strzały podczas rodzinnej awantury. Jedna osoba nie żyje
Tragiczny finał rodzinnej awantury w miejscowości Eufeminów pod Brzezinami w województwie łódzkim. Padły strzały, jedna osoba nie żyje, druga z ranami postrzałowymi trafiła do szpitala.
25.12.2023 19:26
Zgłoszenie o tragicznej w skutkach rodzinnej awanturze policjanci otrzymali w niedzielę około 13:30. - Na jednej z posesji w miejscowości miejscowości Eufeminów doszło do awantury między dwoma mężczyznami, 43-latkiem i 34-latkiem - przekazał starszy aspirant Mariusz Chmiel z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach (Łódzkie).
Według pierwszych informacji 43-latek miał strzelić do młodszego mężczyzny i uciec. Służby zabrały rannego 34-latka do szpitala, napastnik został znaleziony martwy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nowe ustalenia prokuratury
Jak przekazała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Łodzi, do awantury doszło kiedy 43-latek przyjechał do syna. - Wówczas doszło do rozmowy, która bardzo szybko zamieniła się w awanturę. Padły strzały. Oddał je 43-latek, najprawdopodobniej z broni czarnoprochowej, na posiadanie której nie jest wymagane zezwolenie - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.
34-latek zaczął uciekać, pobiegła za nim jego partnerka i uzbrojony 43-latek. Kobieta stanęła w obronie młodszego mężczyzny. - Wówczas 43-latek po raz kolejny wyciągnął broń i, wszystko na to wskazuje, oddał strzał samobójczy w głowę. Poniósł śmierć na miejscu - przekazał prokurator Kopania.
Ranny 34-latek trafił do szpitala z ranami postrzałowymi w obrębie klatki piersiowej. Przeszedł operację, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać ze specjalistą, zadzwoń pod bezpłatny numer:
- 116 111 – całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę,
- 116 123 – całodobowy telefon zaufania dla osób dorosłych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,
- 800 70 22 22 – całodobowy telefon dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
- 22 484 88 01 – antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA,
- 22 484 88 04 – telefon zaufania młodych Fundacji ITAKA,
- 800 12 12 12 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też tutaj.
Źródło: TVN24.pl