Trwa ładowanie...
d1t4djx
25-03-2005 10:51

Straż miejska czy straż prezydencka?

Ponad trzydziestu strażników miejskich, zamiast patrolować ulice, pilnuje budynków Urzędu Miasta Łodzi. Jednak okazuje się, że funkcjonariusze czują się w magistracie bardzo potrzebni.

d1t4djx
d1t4djx

Odwiedziliśmy urząd, obserwując, jak jest chroniony. Praktycznie na każdym kroku trafialiśmy na strażników miejskich. Strażnik pilnuje szlabanu na parkingu od strony pl. Komuny Paryskiej, dwaj inni stróżują przy wejściu do budynku.

Kolejnych czterech spotkaliśmy w pasażu Schillera. Nie patrolowali jednak przejścia między ul. Sienkiewicza i Piotrkowską (w opinii łodzian to ulubione miejsce narkomanów i handlarzy narkotyków), ale... pilnowali wejścia do urzędu i miejsc parkingowych dla urzędników. Kiedy samochód wyjeżdża, strażnik... stawia na wolnym miejscu pachołek, rezerwując miejsce.

Na wyjątkowo nudną wygląda służba przy wejściu z ul. Piotrkowskiej do części zajmowanej przez sekretariaty wiceprezydentów. Często koło tego posterunku przechodzi zaledwie kilka osób w ciągu godziny. Wysunięta placówka to miejsce przy małej sali obrad rady miejskiej. Obok stojącego tam strażnika mysz się nie prześliźnie. Za to dwaj inni na parterze budynku, przy wejściu z dziedzińca, zupełnie nie zwracają uwagi na wchodzących.

- Pozostali patrolują piętra i okolicę urzędu - informuje Radosław Kluska ze Straży Miejskiej. - Chronimy urząd w ramach służby, ale z tego powodu nie zmniejszyliśmy liczby patroli w mieście - zapewnia. Kluska dodaje, że strażnicy przechowują klucze do pomieszczeń w magistracie, a podczas sesji rady miejskiej pilnują porządku przed salą obrad i na balkonie.

(maj)

d1t4djx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t4djx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj