Trwa ładowanie...
d40t3yz

Strajk Kobiet. Barbara Nowacka opublikowała kolejne nagranie z sobotnich zajść

Barbara Nowacka zamieściła na swoim profilu w mediach społecznościowych nagranie z sobotniej interwencji policji, podczas której została spryskana gazem. Wspierająca strajk kobiet posłanka zadedykowała je m.in. policji.
Share
Strajk Kobiet. Barbara Nowacka opublikowała kolejne nagranie z sobotnich zajść
Strajk Kobiet. Barbara Nowacka opublikowała kolejne nagranie z sobotnich zajśćŹródło: Facebook
d40t3yz

Na opublikowanym przez Barbarę Nowacką nagraniu widać, że posłanka znalazła się w zawężającym się policyjnym kordonie. Nowacka stoi w miejscu i nie wykonuje żadnych gwałtownych ruchów. W pewnym momencie zbliża się do niej policjant i wówczas posłanka wyjmuje legitymację, po czym zostaje spryskana gazem łzawiącym.

"Z dedykacją dla propagandzistów z PiS, TVP i policji - zobaczcie, zanim znów opowiecie o próbach łamania kordonu i nacieraniu przeze mnie na policjantów" - napisała Nowacka w komentarzu do filmu.

Strajk Kobiet. Nowacka spryskana gazem. Witek zażądała wyjaśnień

Po sobotnim incydencie marszałek sejmu Elżbieta Witek odbyła rozmowę z Komendantem Głównym Policji i zażądała niezwłocznych wyjaśnień na piśmie. We wtorek Kancelaria Sejmu poinformowała, że Witek otrzymała już odpowiedź policji w tej sprawie.

d40t3yz

Wcześniej oficjalnym stanowiskiem policji było twierdzenie, że Nowacka nie zastosowała się do wielokrotnych poleceń ze strony funkcjonariusza. Policjant miał użyć gazu, ponieważ uznał, że działania posłanki mają służyć przerwaniu policyjnego kordonu.

Nowacka odniosła się do sytuacji mówiąc, że co prawda wyciągnęła legitymację poselską, ale jej zdaniem nie ma to najmniejszego znaczenia. Posłanka mówiła, że jej zachowanie nie stwarzało dla policjantów żadnego zagrożenia i interwencja była kompletnie nieuzasadniona.

Rzecznik Praw Dziecka komentuje pomysł, by działaczki ze Strajku Kobiet wspierały dzieci w rozmowach z rodzicami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40t3yz

Podziel się opinią

Share
d40t3yz
d40t3yz
Więcej tematów