Trwa ładowanie...

Specjalny zespół CBŚP szuka zabójców Jolanty Brzeskiej

• Śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej zostało przedłużone do końca 2017 roku
• Prokuratura z Gdańska szuka zabójców i zleceniodawców zabójstwa
• Komendant Główny Policji zdecydował o powołaniu specjalnego zespołu CBŚP
• Równolegle toczy się śledztwo ws. ewentualnego niedopełnienia obowiązków w trakcie śledztwa umorzonego w 2013 roku

Specjalny zespół CBŚP szuka zabójców Jolanty BrzeskiejŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d27564m
d27564m

Specjalny zespół Centralnego Biura Śledczego Policji wspiera prokuratorów z Gdańska, szukających zabójców Jolanty Brzeskiej - podaje "Gazeta Polska Codziennie". Śledztwo w sprawie śmierci działaczki ruchu lokatorskiego zostało przedłużone do końca 2017 roku.

Spalone ciało Jolanty Brzeskiej, działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów zostało odnalezione w marcu 2011 roku w Powsinie. Postępowanie formalnie dotyczyło nieumyślnego spowodowania śmierci, ale prokuratura badała kilka możliwych wersji, w tym samobójstwa i zabójstwa. Śledztwo umorzono w 2013 roku z powodu niewykrycia sprawców.

Decyzję o wszczęciu nowego śledztwa ws. zabójstwa Jolanty Brzeskiej, podjął we wrześniu Zbigniew Ziobro. Śledztwo prowadzi prokuratura regionalna w Gdańsku. Zespół, powołany decyzją komendanta głównego, składa się z policjantów z Gdańska i Warszawy.

W sprawie śmierci Brzeskiej dotąd nie było zatrzymań, a śledztwo toczy się "w sprawie". Równolegle prowadzone jest postępowanie, które ma wyjaśnić sprawę ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez policjantów i prokuratorów podczas pierwszego śledztwa.

(oprac. Bartosz Lewicki)

d27564m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27564m
Więcej tematów