Trwa ładowanie...
d7q61c8

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24: 56 proc. Polaków nie chce przyjmowania uchodźców

56 proc. ankietowanych Polaków jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. To wzrost aż o 13 proc. w stosunku do poprzedniego badania, przeprowadzonego na początku września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24: 56 proc. Polaków nie chce przyjmowania uchodźców
(PAP/EPA, Fot: Zoltan Balogh)
d7q61c8

W obliczu wzrastającego kryzysu migracyjnego w Europie Polacy zmieniają swoje nastawienie wobec osób, które próbują przedostać się do krajów Unii Europejskiej. Według najnowszego sondażu, ponad połowa ankietowanych nie chce przyjmowania uchodźców. Odmiennego zdania jest 38 proc. biorących udział w badaniu. 6 proc. nie ma zdania na ten temat.

W porównaniu z analogicznym sondażem, który przeprowadzony został na początku września, o 13 punktów proc. wzrosła liczba Polaków nieprzychylnych przyjęciu uchodźców, a także spadła - również o 13 punktów procentowych - liczba chętnych pomocy imigrantom.

Elektoraty PO i PiS mówią jednym głosem

d7q61c8

Tymczasem jak wynika z opublikowanego pod koniec zeszłego tygodnia sondażu Ariadna, sprawa uchodźców zjednoczyła sympatyków dwóch największych partii w Polsce. Wyborcy Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości są niemal tak samo niechętni przyjmowaniu arabskich uchodźców. Takie stanowisko zajęło 68 proc. sympatyków PiS i 66 proc. popierających PO. <div class="modliszka-config" data-autoplay="1" data-mid="1788058" data-title=""Choćbym miała umrzeć, to spróbuję dotrzeć do Niemiec". Uchodźcy próbują dostać się do Europy">

d7q61c8

Podziel się opinią

Share
d7q61c8
d7q61c8