Trwa ładowanie...

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24: 56 proc. Polaków nie chce przyjmowania uchodźców

56 proc. ankietowanych Polaków jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. To wzrost aż o 13 proc. w stosunku do poprzedniego badania, przeprowadzonego na początku września.
Share
Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24: 56 proc. Polaków nie chce przyjmowania uchodźców
Źródło: PAP/EPA, Fot: Zoltan Balogh
d2ntx20

W obliczu wzrastającego kryzysu migracyjnego w Europie Polacy zmieniają swoje nastawienie wobec osób, które próbują przedostać się do krajów Unii Europejskiej. Według najnowszego sondażu, ponad połowa ankietowanych nie chce przyjmowania uchodźców. Odmiennego zdania jest 38 proc. biorących udział w badaniu. 6 proc. nie ma zdania na ten temat.

W porównaniu z analogicznym sondażem, który przeprowadzony został na początku września, o 13 punktów proc. wzrosła liczba Polaków nieprzychylnych przyjęciu uchodźców, a także spadła - również o 13 punktów procentowych - liczba chętnych pomocy imigrantom.

Elektoraty PO i PiS mówią jednym głosem

Tymczasem jak wynika z opublikowanego pod koniec zeszłego tygodnia sondażu Ariadna, sprawa uchodźców zjednoczyła sympatyków dwóch największych partii w Polsce. Wyborcy Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości są niemal tak samo niechętni przyjmowaniu arabskich uchodźców. Takie stanowisko zajęło 68 proc. sympatyków PiS i 66 proc. popierających PO. <div class="modliszka-config" data-autoplay="1" data-mid="1788058" data-title=""Choćbym miała umrzeć, to spróbuję dotrzeć do Niemiec". Uchodźcy próbują dostać się do Europy">

d2ntx20

Podziel się opinią

Share
d2ntx20
d2ntx20
Więcej tematów