Sipowicz: nie wierzę w moralność polityków
Kamil Sipowicz odpowiada na pytania Kwestionariusza WP. Dziennikarz, historyk filozofii, malarz i poeta. Malować zaczął w Monachium, gdzie był na filozoficznym stypendium doktoranckim z warszawskiej Akademii Teologii Katolickiej. Twórczość malarską uprawia w technikach: akryl, gwasz, ceramika, gobeliny, witraże, grafika komputerowa. Bliscy mu są artyści prymitywni, dzicy, aborygeni, Indianie, twórcy ludowi, czarni czarownicy tworzący magiczne totemy i idole. Fascynuje się religią, a właściwie wieloma religiami w sposób czynny i bierny.
01.03.2005 | aktual.: 12.04.2005 19:40
Życiowe motto
Życie nie ma motto.
Internet to dla mnie...
ułatwia życia i oszczędza środowisko.
Najważniejsza książka to
poezje Paula Celana.
Nie wierzę...
w moralność polityków.
Gdybym nie był sobą, chciałbym być...
problem polega na tym, że - mówiąc górnolotnie - nikt nie jest sobą.
Najważniejszy wynalazek ludzkości
Pismo.
Najbliższym z czterech żywiołów jest mi...
Słońce - Ogień.
Najważniejszym dniem w moim życiu był...
6 lutego 1975 roku.
Kamil Sipowicz mówi, że jego celem jest zderzenie z idolatrią współczesnego świata, czyli ubóstwianiem takich przedmiotów jak monitory, telefony, komputery. Ośrodków świata, wokół których dziś koncentruje się życie, a ludzie/społeczeństwa jak opiłki wokół tego się organizują. Jego sposób spędzania wolnego czasu, to czytanie książek, windsurfing, snowboard, słuchanie muzyki, websurfing. Od 2003 roku jest prezesem Instytutu Badań DNA (medycyna, kryminalistyka, pokrewieństwo).
Pytania zadawała Małgorzata Jaworska
Kwestionariusz WP - co tydzień zadajemy niebanalne pytania niebanalnym ludziom ze świata kultury, mediów i polityki. Tylko w Wirtualnej Polsce już za tydzień Krzysztof Kiljański.
Więcej można znaleźć na stronie Kamila Sipowicza.