Trwa ładowanie...
09-06-2015 18:42

Senator PO: może należy pomyśleć o koalicji PO-PiS

- Ruch Kukiza zabiera elektorat i Platformie Obywatelskiej, i Prawu i Sprawiedliwości, natomiast projekt pana Petru zabiera elektorat przede wszystkim Platformie Obywatelskiej - uważa senator PO Janusz Sepioł.

d4gbuiu
d4gbuiu

Jak mówił senator w Radiu Kraków, kiedy w Niemczech rozwijają się skrajne ugrupowania, duże partie zawierają ze sobą koalicje.

- Nie wiem, czy w sytuacji rozwoju ugrupowań populistycznych, nie należy pomyśleć o wielkiej koalicji Platforma-PiS - zasugerował.

- Dzisiaj trudno to sobie wyobrazić. Wiele rzeczy jednak ciężko było sobie wyobrazić. Upadek Związku Radzieckiego ciężko było sobie wyobrazić, a się wydarzył - powiedział Sepioł. Dodał również, że w PO nie ma teraz Tuska, a "PiS lideruje bez Kaczyńskiego".

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, gdyby wybory parlamentarne odbywały się dziś, to do parlamentu weszłyby tylko trzy partie. 3 proc. wyborców poparłoby PiS, a 31 proc. PO. Ruch Kukiza mógłby liczyć na 14 proc. głosów. Pozostałe ugrupowania znalazłyby się poza parlamentem. Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskał 4 proc. poparcia; bez zmian w porównaniu z sondażem z maja. Ugrupowanie ekonomisty Ryszarda Petru NowoczesnaPL, które jest wspierane przez Leszka Balcerowicza, poparło 3 proc.

d4gbuiu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gbuiu
Więcej tematów